Avaleht Kultuur Muusika Pühapäeval algab XI Pärnu Muusikafestival nii suvepealinnas kui ka internetis
Pühapäeval algab XI Pärnu Muusikafestival nii suvepealinnas kui ka internetis

Pühapäeval algab XI Pärnu Muusikafestival nii suvepealinnas kui ka internetis

Pärnu Muusikafestival toimub tänavu 11.-18. juulini nii meie suvepealinnas kohapeal kui ka eelmisel aastal loodud Pärnu Muusikafestivali TV-s.

Festivali tegevjuhi Kristjan Halliku sõnul on oluline, et peale kõrgetasemelise klassikalise muusika sündmuse Pärnus ja Pärnu Muusikafestivali TV-s toimuvad ka traditsioonilised muusikute meistriklassid ja kodupubliku ees koguneb taas Eesti Festivaliorkester täies koosseisus. Laienenud on Järvi Akadeemia formaat. Koostöös Arvo Pärdi Keskusega on kavas kontsertloeng. Tööd rahvusvaheliste noorte dirigentidega teevad Paavo Järvi kõrval Kristjan Järvi ja Leonid Grin. Veebi vahendusel jälgib dirigente ja jagab õpetussõnu Neeme Järvi.

Paavo Järvi dirigeerimisel astub Eesti Festivaliorkester Pärnus publiku ette kolmel korral: 14. juulil Lars Vogtiga klaveril ja 15. juulil koos nimeka viiulisolistiga Joshua Belliga, lõppkontserdil 18. juulil soleerib aga Emmanuel Pahud flöödil ja esiettekandele tuleb Ülo Kriguli uudisteos “The Bow”.

Festivali avakontserdil astub Sinfonietta Riga ees solistina üles Triin Ruubel viiulil. Järvi Akadeemia lõppkontserdil soleerib Järvi Akadeemia Noorte Sümfooniaorkestri ees Mihkel Poll klaveril.

13. juulil on Pärnu Kontserdimajas võimalus kuulata “Eesti Pillifondi kola”, kus astuvad üles Eesti Pillifondi pillidel mängivad interpreedid. Samal õhtul toimub ka öökontsert, kus laval on New Ideas Chamber Orchestra (NICO) Leedust.

Nädala jooksul on võimalus saada osa tasuta kuurortprogrammist üle suvise Pärnu. 11. juulil astub Ranna Kõlakojas üles Pärnu Linnaorkester kontserdiga “See, mis sa naeratades kinkisid…” pühendusega legendaarse Pärnu arhitekti Olev Siinmaa 140. sünniaastapäevale.

13. juulil on kuurortprogrammi raames rahva ees Politsei- ja Piirivalveorkester Riivo Jõgi juhatusel ja laulab Uku Suviste. 17. juulil musitseerib Kaitseväeorkester Teet Raigi juhatusel, solistina astub üles René Soom.

Festivali kannab taas üle Klassikaraadio.

tags: