Avaleht Eesti elu RÄNDNÄITUS SOLARISES I Urmas Laansoo: näitusega soovime panna inimesi märkama meid igapäevaselt ümbritsevaid taim
RÄNDNÄITUS SOLARISES I Urmas Laansoo: näitusega soovime panna inimesi märkama meid igapäevaselt ümbritsevaid taim

RÄNDNÄITUS SOLARISES I Urmas Laansoo: näitusega soovime panna inimesi märkama meid igapäevaselt ümbritsevaid taim

Alates tänasest, 18. maist on Solaris keskuse aatriumis avatud botaanikaaia rändnäitus „Mürktaimed“. Näitusel tutvustatakse nii sõnas kui pildis Eestis enamlevinud mürktaimi, kirjeldatakse nende mürgisust ja võimalikke mürgistusnähte ning tutvustatakse esmaabivõtteid mürgistuse korral. Vastvalminud näitusel saab teada, millised on mürktaimedega seotud müüdid ehk valearvamused.

„Näitusega soovime panna inimesi märkama meid igapäevaselt ümbritsevaid taimi ning teadvustama, et nende seas on liike kelle ebaõige kasutamine võib kaasa tuua mürgistuse. Ohtlike taimedega võime kohtuda igapäevaselt metsas, aias või pargis, aga ka siseruumides. Eestis kasvab looduslikult umbes 100 liiki rohkem või vähem mürgist taime. Mürgistuste vältimiseks on parim viis nende tundmaõppimine,“ räägib botaanik Urmas Laansoo. „Ellujäämiseks on oluline eristada surmavalt mürgist maikellukest populaarsest karulaugust või mürkputke talle väliselt sarnasest petersellist,“ lisab Laansoo.

Mürktaimede näitus jääb Solaris keskuse aatriumis külastajatele avatuks kuni 18. juunini.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga