
Räppar Pluuto avas uues galeriis oma esimese maalinäituse
Viimsis toimus uue eksootilise kunsti- ja sisustusgalerii HUSH avapidu, millel avas oma elu esimese kunstinäituse Eesti räppar, laulukirjutaja ja produtsent Pluuto.

Pluuto ehk kodanikunimega Henry Orlovi sõnul on ta kunstiga kogu teadliku elu tegelenud, kuid avas alles nüüd oma esimese näituse. „Ausalt öeldes terroriseerisin 10-aastasest saati Mustamäge oma tollase gräfitigängiga. Need kombed jäid ammu maha, aga joonistamismärkmik on minuga alati kaasas käinud. Maalima hakkasin tõsisemalt neli aastat tagasi – tõuke andis õnnetuvõitu lõpuga armastus ning kunst oli toona minu jaoks teraapia vorm,“ rääkis Pluuto.

„Nüüd olen viimased aastad laulukirjutamise kõrvalt kunstiga tõsisemalt tegelenud. Viimased pool aastat elasin Balil ning ja maalisin ühe vana Bali meistri stuudios. Nii valmisidki näituseks suured tööd, mille sisu ja nimed kattuvad varsti ilmuva uue plaadi materjaliga. Ma ei ilusta laulusõnades ega ka kunstis midagi – olen siin hingeni aus ja räägin asjadest ja mõtetest, millega me tegelikult iga päev tegeleme,“ ütles Pluuto.
Ma ei ilusta laulusõnades ega ka kunstis midagi – olen siin hingeni aus ja räägin asjadest ja mõtetest, millega me tegelikult iga päev tegeleme.
Pluuto esimese näitusega avati Viimsis uus sisustus- ja kunstigalerii HUSH, kus põhirõhk on suurel ja eksootilisel originaalkunstil Indoneesia saartelt ning noortelt Eesti kunstnikelt.

Galerist Hans Saarvelti sõnul on enamus töid suured, ekstsentrilised ja väga silmapaistvad. „Tööde valikul on esimesel kohal esteetiline ilu. Hea kunst ei pea olema keeruline või üle mõistuse kallis ja elitaarne, vaid sobima inimese kodu ja isikupärase stiiliga. Galerii on showroom-tüüpi, et külalised saaks paremini aimu, kuidas maalid ja sisustus näevad välja päriselt, mitte galerii kunstvalguses,“ ütles Saarvelt.
„Tahtsime koos partneriga teha täiesti teistsuguse galerii, mis on sisult efektne, värviline ja julge. Uues HUSH Galeriis on töid küberpungist popkunstini ja sellist kraami ei leia tõesti kuskilt mujalt maailmas,“ rääkis Saarvelt.
„Idee rajada kunstigalerii sündis kümmekond aastat tagasi, mil tõin ühe eklektilise Bali villa seinalt kaasa kaks suurt ja moodsat originaalmaali. Hiljem Indoneesias elades otsisin Jaava ja Bali tänavatelt, galeriidest ja tagahoovidest nii needsamad kui uued kunstnikud üles. Kõrgetasemeline Aasia kunst ja käsitöö on praegu maailmas väga moes,“ ütles Saarvelt.
Lisaks moodsatele Aasia meistritele on HUSH Gallery-s esindatud ka kohalikud kunstnikud. “Praegu on üleval Pia Martini Jaapanist inspireeritud seeria. Leiab ka sisuselemente – näiteks meetrised jaanalinnusulgedest lühtrid ning metallikunstnik Kristjan Tammjärve skulptuurid. Galeriis saab niisama ringi vaadata kui ka teoseid kaasa osta,“ lisas Saarvelt.
- Uus Galerii HUSH asub Viimsis, Haabneemes.