Avaleht Keskkond Riho Kinks pälvis noore looduskaitsja auhinna
Riho Kinks pälvis noore looduskaitsja auhinna

Riho Kinks pälvis noore looduskaitsja auhinna

1420959_47213058Eestimaa Looduse Fondi (ELF) kokku kutsutud žürii valis nooreks looduskaitsjaks ornitoloogi Riho Kinksi, kes viimati paistis silma jäälinnu aasta eestvedajana.

Riho Kinks on töötanud Eesti Ornitoloogiaühingus (EOÜ) kümmekond aastat, kus ta viimastel aastatel on hea seisnud keskkonnahariduse ja teavituse eest. Fondi juhatuse esimehe Silvia Lotmani sõnul on Kinksi tegevus olnud mitmekesine, ta on pidanud palju loenguid ja ettekandeid lasteaedades, koolides, asutustes ja looduslaagrites ning korraldanud ka ise noorte linnulaagreid.

“Suuremad kordaminekud on olnud 2012. aastal ligi 400 loodusaineõpetajale korraldatud linnuõppe projekt ning 2014. aastal jäälinnu aasta kampaania, mis on mõlemad pälvinud keskkonnaministeeriumilt aasta keskkonnateo auhinna,” ütles Lotman.

Varasemalt on Kinks ametis olnud EOÜ metsa- ja looduskaitsespetsialisti ning juhatuse liikmena. Samuti on ta olnud Eesti Keskkonnaühenduste Koja koordinaator ning juhtinud keskkonnaministeeriumis LIFE-Nature projekti Põlvamaal asuval Räpina poldril lindude elupaikade taastamiseks ja linnuhoiuala loomiseks.

Lindudest on Kinks tegelenud enim rähnide uurimise ja kaitsega. „Minu armastus lindude vastu sai alguse kolmanda kursuse bioloogiatudengina, kui tulevane juhendaja ja õpetaja Asko Lõhmus viis mind Alam-Pedja looduskaitsealale ning näitas, et näe, see on valgeselg-kirjurähn,“ sõnas Kinks.

Auhind ja sellega kaasnev 700-eurone stipendium antakse üle esmaspäeval ELF-i 24. sünnipäeva tähistamisel.

Noore looduskaitsja auhinda antakse välja alates 2005. aastast eesmärgiga toetada elujõulise ja aatelise looduskaitse püsimist Eestis läbi põlvkondade. Auhinna pälvija valis ELF-i poolt kokku kutsutud žürii koosseisus Aveliina Helm, Mart Jüssi ning Kaja ja Aleksei Lotman. Auhinnaga kaasneb 700-eurone stipendium, tänavust auhinnafondi toetasid loodusturismi ettevõtted Estonian Nature Tours, 360 Kraadi ning Natourest. Kandidaate said esitada kõik soovijad.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga