Avaleht Haridus Riik pakub tänavu ligi 600 tasuta täienduskoolitust
Riik pakub tänavu ligi 600 tasuta täienduskoolitust

Riik pakub tänavu ligi 600 tasuta täienduskoolitust

Haridusministeeriumis valmis täienduskoolituse riiklik koolitustellimus 2020. aastaks, mis toob 7300 inimeseni 599 tasuta kursust.

Ministeeriumi täiskasvanuhariduse osakonna juhataja Terje Haidaku sõnul täituvad tasuta kursused igal aastal väga kiiresti: „Kursustel osalemine on populaarne, mis näitab, et inimesed mõistavad elukestva õppimise olulisust järjest rohkem. Huvi korral tasub kiiresti tutvuda terve kursuste nimekirjaga.“ Ta lisas, et katkestajatehulk on väga väike.

Kursused toimuvad kutseõppeasutustes ja kutseõpet pakkuvates rakenduskõrgkoolides üle Eesti ning on suunatud täiskasvanutele, kes pole saanud erialast ettevalmistust või kelle oskused vajavad kaasajastamist, et olla tööturul edukamad. Tasuta kursused tagavad ligipääsu koolitusele hoolimata majanduslikust olukorrast või haridustasemest. Eelkõige on oodatud põhi- ja keskharidusega inimesed, kel puudub erialane haridus, kuna nemad on enesetäiendamisel vähem aktiivsed.

Pakutavad kursused on valitud koostöös koolidega lähtudes valdkondlikust ja piirkondlikust koolitusvajadusest. Koolitustellimuse kujundamisel arvestatakse Eestis tööjõuvajaduse ja oskuste prognoosisüsteem OSKA raames valminud raportite soovitustega. Kursustepikkus on 26-160 akadeemilist tundi, millele võib lisanduda iseseisev töö. Riikliku täienduskoolituse kursuste puhul on tegemist töökursustega. Üldharivaid ega hobikoolitusi ei pakuta.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga