Avaleht Eesti elu Riik tuletab meelde, et ka harrastuskalapüügiks on vaja luba
Riik tuletab meelde, et ka harrastuskalapüügiks on vaja luba

Riik tuletab meelde, et ka harrastuskalapüügiks on vaja luba

Harrastuskalapüügi kõrghooaeg on täies hoos. Keskkonnaministeeriumile on viimasel ajal teatatud juhtumitest, kus hoolimata kalastuskaardi püügiandmete täitmisest ei ole olnud kalastajatel võimalik uut kaarti osta. Ministeerium jõudis järeldusele, et põhjuseks on täitmata või osaliselt täidetud kasutajaprofiil lehel Pilet.ee.

„Eesti ligi 160 000 kalastajast on paljud juba sel aastal kalavetel käinud,“ ütles keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna juhataja Herki Tuus. Kuna puhkuste lähenedes on kalavetele oodata veelgi rohkem kalamehi ja tihti ostetakse püügiõigus nutiseadmega kohapeal, siis selleks, et õng või võrk pihus kalastuskaarti ostes halbu üllatusi ei tuleks, paneb Tuus hobikalastajatele südamele eelnevalt kontrollida oma isikuandmeid Pilet.ee keskkonnas.
“Vajalikeks isikuandmeteks on e-posti aadress ja mobiiltelefoni number. Vajame neid andmeid selleks, et saaksime kalastajatele anda infot kalastuskaardi kehtivusest, samuti vajadusel kontakteerumiseks.”

Keskkonnaministeerium kutsub üles kõiki kalastajaid enda isikuandmeid Pilet.ee leheküljel üle vaatama ja uuendama. Kasutajaprofiilis tehtud uuendused on vaja kindlasti salvestada. Harrastuskalapüügiks on tänavu soetatud juba üle 65 000 harrastuskalapüügiõiguse. Siin ei kajastu lapsed, pensionärid ja puuetega isikud, kellele harrastuspüügiõigus on tasuta.

„Eestis on harrastuskalapüügi lubade soetamine tehtud väga lihtsaks: seda saab teha nii mobiiliga kui ka internetist ning hinnad on võrreldes muu maailmaga Eestis suhteliselt soodsad. Loata püüdjate suhtes alustab keskkonnaamet reeglina väärteomenetlust,“ ütles keskkonnaameti eluslooduse ja kalanduse järelevalve arendusosakonna peainspektor Aare Pai.