Avaleht Keskkond RIPPTAIMEDE NÄITUS! Botaanikaaias avatakse ripptaimede näitus
RIPPTAIMEDE NÄITUS! Botaanikaaias avatakse ripptaimede näitus

RIPPTAIMEDE NÄITUS! Botaanikaaias avatakse ripptaimede näitus

Foto: Krista Kaur
Foto: Krista Kaur

Tallinna Botaanikaaia suvise hooaja avab homme näitus ripptaimedest, kus saab näha läbi aegade armastatud amplitaimi- fuksiat, pelargooni, petuuniat, kui ka uusi ja vähemtuntud amplitaimi nagu suutera, lamav käokuld, kõlupea, tiiviklill, ilubataat jpt. Näitus, mis  valmib koostöös OÜ-ga Flores Aed ja jääb avatuks 12. juunini.

Amplitaimede näitusel tutvustatakse uuemaid ja juba ammuseid tuttavaid amplitaimi.  Aasta aastalt huvi amplitaimede vastu suureneb. Selles veendume vaadates rõdukastides ja rippamplites toretsevat õitemerd rõdudel, aknalaudadel või aedades.

Tallinna Botaanikaaia direktori Karmen Kähri sõnul on ripptaimed kindla koha ka linnahaljastuses.“ Selleks, et näitus oleks kõigile külastajatele lisaks silmailule ka maksimaalselt kasulik, saab seda külastades teada ka seda, milliseid amplitaimi oma kodu kaunistamiseks valida ja kuidas nende eest hoolitseda,” ütles Karmen Kähr.

Tallinna Botaanikaaed tähistab sel aastal 55. juubelit. Tänutäheks kõigile taime taimehuvilistele kingib botaanikaaed iga kolmanda näituse tasuta.

Näituste külastajakaardi saab botaanikaaia kassast!

Näitus on avatud iga päev kell 11.00-18.00. Sissepääs botaanikaaeda piletiga hinnakirja alusel.

Kommentaarid