Avaleht Eesti elu Rotiaasta algus toob Tartusse jääskulptuuri ja 120 rahvatantsijat
Rotiaasta algus toob Tartusse jääskulptuuri ja 120 rahvatantsijat

Rotiaasta algus toob Tartusse jääskulptuuri ja 120 rahvatantsijat

Tartu tähistab alanud valge metallroti aastat Põvvat Kama jääskulptuuri paigaldamisega Raekoja platsile 25. jaanuaril. Uue aasta tervituse edastab Tartu vastne linnakirjanik Carolina Pihelgas.

Tartus on tavaks järgida idamaade kalendrit alanud aastat sümboliseeriva looma jääst skulptuuri paigaldamisega linnasüdamesse. Skulptuuri valmimist ja saabumist tähistava tseremoonia lavastab sellel aastal Hugo Treffneri Gümnaasiumi tantsuansambli Tantsutallad kunstiline juht Uve Saar, kes võtab endaga laupäeval kaasa ligikaudu 120 rahvatantsijat ning seob süidi eesti tantsudest hiinapärase draakoni- ja lõvitantsuga.

Laupäeval üles astuva tantsuansambli ladinakeelne moto “Gens una sumus et in omnia parati” (“Oleme üks pere ja kõigeks valmis”) kinnitab, et koos esinemine on just õige tantsurühma õlul. Nimelt on Eesti draakoni- ja lõvitantsijate juhendaja Tauri Buschi sõnul draakoni- ja lõvitantsutraditsioonil hiina uusaastapidustustel äärmiselt oluline osa.

Draakon on sõbralik, tark ja jumalik olend, sümbol, kelle nägemine toob inimestele tulevaks aastaks õnne ja edu. Lõvide rolliks aga on peletada eemale kurjad vaimud, kes võiksid õnne ja jõukuse peredelt minema viia. Seetõttu näeb mõlemaid Hiinas esinemas traditsioonilistel pidustustel, aga ka ettevõtete avamistel, pulmades ja muudel erilistel puhkudel.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga