Home Poliitika Rumeenia president tuleb sel nädalal Eestisse riigivisiidile
Rumeenia president tuleb sel nädalal Eestisse riigivisiidile

Rumeenia president tuleb sel nädalal Eestisse riigivisiidile

Rumeenia president Klaus Werner Ioannis tuleb kolmapäeval Eestisse kahepäevasele riigivisiidile, mille käigus kohtub Eesti riigijuhtide ja Tallinna linnapeaga ning külastab E-Eesti Esitluskeskust ja HK Unicorn Squadi.

Rumeenia riigipea saabub Eestisse kolmapäeva õhtupoolikul ja alustab oma riigivisiiti Kadriorus, kus teda tervitatakse piduliku vastuvõtutseremoonia. Sellele järgneb Eesti ja Rumeenia riigipea kohtumine, mille järel toimub ühine pressikonverents. Samuti annab president Kaljulaid Rumeenia riigipea auks piduliku riigiõhtusöögi.

Neljapäeva hommikut alustab president Ioannis Stenbocki majas, kus kohtub peaminister Kaja Kallasega ja seejärel riigikogu esimehe Jüri Ratasega ning asetab pärja Vabadussõja võidusamba jalamile. Päeva jooksul kohtub Rumeenia riigipea ka Tallinna linnapea Mihhail Kõlvartiga, külastab E-Eesti Esitluskeskust ning Rakett 69 teadusstuudios asuvat ja tüdrukutele mõeldud robootika- ja tehnoloogiakooli HK Unicorn Squad.

„Rumeenia presidendi visiit Eestisse on juba pikalt plaanis olnud ning sobitub hästi aega, mil tähistame 100 aasta möödumist Eesti ja Rumeenia diplomaatiliste suhete sõlmimisest. Rumeenia on Eestile samameelne partner ja liitlane olulistes välis- ja julgeolekuküsimustes ning teeme ka aktiivset koostööd “Kolme mere algatuse” raames. Riigivisiidi eesmärk on süvendada praktilist koostööd kaitse-, haridus- ja digiküsimustes ning anda hoog sisse majandussuhetele,“ lausus president Kaljulaidi välisnõunik Lauri Kuusing.