Home Eesti elu Saaremaal võib nädalavahetusel tutvuda Prantsuse armee relvastusega
Saaremaal võib nädalavahetusel tutvuda Prantsuse armee relvastusega

Saaremaal võib nädalavahetusel tutvuda Prantsuse armee relvastusega

1.-3. oktoobrini korraldab kaitseliidu Saaremaa malev tankitõrjeõppuse “Tõllu rusikas”, kus osalevad sadakond kaitseliitlast ja 60 Prantsusmaa kaitseväelast.

Õppuse taktikaline osa viiakse läbi Ratla, Koikla, Lõpi ja Räägi külades. Õppuse eesmärk on harjutada tankitõrjeüksuste tegutsemist lahingolukorras.

Saaremaa kaitseliitlaste kõrval osalevad külalisüksused Harju, Pärnu, Lääne ja Tallinna malevatest. Vaatlejad on kaasatud ka Võru malevast. Õppusel osalevad tankitõrje- ja jalaväeüksused oma transpordivahendite ja tehnikaga. Liitlasüksus Prantsusmaalt kasutab jalaväe lahingumasinaid.

„Prantslased on Saaremaal juba kolmandat korda. Kutsun kõiki huvilisi kohale tulema avalikule esitlusele Leisis ja Kuressaares, et tutvuda ka Prantsuse armee relvastuse ja tehnikaga,“ ütles Saaremaa maleva pealik Arto Reinmaa.

Õppusel kasutatakse erinevaid imitatsioonivahendeid, nagu paukpadrunid, õppegranaadid, suitsugranaadid, müraimitaatorid, valgustus- ja signaalraketid. Seega võib õppuste piirkonnas olla müratase tavapärasest suurem.

„Seoses õppusega palub Saaremaa malev kohalike elanike mõistvat suhtumist ja tänab kinnistute omanikke, kes on lubanud oma maadel õppuse läbiviimist. See on selge märk nende kodanike soovist panustada riigikaitsesse,“ lisas kaptenleitnant Reinmaa.