Avaleht Eesti elu SELGITUSTÖÖ I Nõmme noorsootöötajad koos politseiga teevad selgitustööd parkides
SELGITUSTÖÖ I Nõmme noorsootöötajad koos politseiga teevad selgitustööd parkides

SELGITUSTÖÖ I Nõmme noorsootöötajad koos politseiga teevad selgitustööd parkides

Nõmme noortekeskuste noorsootöötajad on abiks noorsoopolitseile ja munitsipaalpolitseile, et mänguväljakutele kogunenud noortele ja täiskasvanutele viiruse leviku tõkestamise alast selgitustööd teha. Patrullitakse ka Nõmme palliväljakutel, jõulinnakutes ja tavaparkides.

Välitöö patrullid on tööl alates eelmisest laupäevast, 21. märtsist, seda igapäevaselt ning terve päeva vältel. Patrullimine kestab kuni olukord seda nõuab. Kui nädala alguses oli kogunemisi parkides, mänguväljakutel ja eriti palliplatsidel rohkem, mis vajasid ka sekkumist ja selgitustööd, siis nüüd on juba 2+2 põhimõttest – avalikus kohas viibitakse üksi või kahekesi ja teistest ollakse kahe meetri kaugusel – paremini aru saadud. Keelatud ei ole parkides, tervise- ja matkaradadel ning promenaadidel liikumine. Tuleb lähtuda lihtsalt põhimõttest, et hoida distantsi vähemalt kaks meetrit.

Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis tegi täna ka ise kontrollreidi Nõmme avalikel väljakutel, veendumaks, et need kõigile arusaadavalt suletud püsivad. “Olukord oli meeldivalt üllatav, enamikel väljakutel olid lindid ning plakatid kenasti püsinud. Seal, kus need olid ära lõhutud, sinna paigaldasime uuesti. Vaatamata suurepärasele kevadilmale jäid väljakualad puutumata. Siin-seal oli liikumist, kuid kõik hoidsid omavahel nõutud distantsi ning arvestasid kehtestatud reeglitega,” ütles linnaosavanem.

24. märtsil suleti Tallinnas avalikud mängu- ja spordiväljakud, et vähendada nakkusriski avalikus linnaruumis. Tallinnas on kokku ligi 300 avalikku mängu- ja spordiväljakut, neist 35 asub Nõmmel. Nõmmel on suletud ka kõik koolide territooriumitel asuvad palliplatsid ning samuti on piiratud lintidega jõuväljakud ning koerte jalutusväljakud. Ka Glehni park on üks neist kohtadest, mis on piirkonnapolitsei, noorsoopolitsei ja Nõmme vabaaja keskuse noorsootöötajate koostöös pideva jälgimise all.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga