Avaleht Eesti elu Septembris alustab Logopeediakliinikus uus pereprogramm “More Than Words”
Septembris alustab Logopeediakliinikus uus pereprogramm “More Than Words”

Septembris alustab Logopeediakliinikus uus pereprogramm “More Than Words”

Septembris alustab Logopeediakliinikus uus pereprogramm “More Than Words” (MTW), mis on suunatud sotsiaalse suhtlemise raskustega väikelastele ja autismispektrihäirega kuni 6-a lastele ja nende lähedastele. MTW on mõeldud peredele, kus kasvab eriline laps. Eesmärgiks on toetada pereliikmeid, kelle lapsel on raskusi sotsiaalse kontakti loomise ja suhtlemisega.

Eesti Logopeedide Ühingu juhatuse liige ja programmi juht logopeed Ly Laane nendib, et Eestis on järjest enam lapsi, kellel esineb tugevaid meeleolukõikumisi, kes käituvad rahutult, reageerivad kõnele puudulikult, kellel kõne puudub või on väga omapärane. Nende laste mänguoskused on vähesed, eakaaslastega suhtlemisel jäävad nad hätta. Sellises olukorras vajavad lapsevanemad paremaid  teadmisi, kuidas toetada oma lapsi esimeste sõnadeni jõudmisel ja sotsiaalse kontakti saavutamisel. „Iga lapsevanema soov on, et laps teatud vanusesse jõudes lausuks oma esimesed sõnad ja naerataks meile, kui sellest rõõmu tunneme. Sageli ei piisa aga esimeste sõnadeni jõudmiseks vanema igakülgsest pingutusest lapsele uute sõnade tutvustamisel. Miks? Sest enne sõnade tulekut vajab laps tervet rida eeloskuseid (nt reageerimine vanema kõnele, tähelepanu püsimine ja selle jagamine, tegelemine erinevate mänguasjadega, lihtsate korralduste mõistmine, jne) – kui need puuduvad, jäävad ka sõnad tulemata. MTW pereprogrammis õpitakse koos, millised on need oskused, mis on Teie lapsel puudu esimeste sõnadeni ja sotsiaalse kontaktini jõudmisel ning millest alustada, et laps nendeni jõuaks,“ lisab Ly Laane.

Programmi juht lisab, et metoodiline lähenemine annab tervikliku ning individuaalsetest vajadustest lähtuva õpikogemuse. MTW pereprogrammi unikaalsus seisneb selles, et iga lapse ja pere kohta püstitatakse individuaalsed eesmärgid – seda nii individuaal- kui grupikohtumistel. „Programmi käigus aitame vanemal paremini mõista oma last ja tema suhtlemisraskuste tagamaid. Teadlik vanem on enesekindel vanem. Väikeses grupis on vanemad üksteisele toeks ja abiks, jagades oma kogemusi ja ideid, kuidas keeruliste olukordadega toime tulla või väikestest sammudest rõõmu tunda“ lisab ta.

Sügisel algav pereprogramm koosneb kolmest individuaalsest konsultatsioon-videotreeningu moodulist ning neljast interaktiivsest väikegrupi loengust viiele perele. Eeldatav programmi algus on 15.09.2020.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga