Avaleht Eesti elu Siim Raie asub tööle Muinsuskaitseameti peadirektorina
Siim Raie asub tööle Muinsuskaitseameti peadirektorina

Siim Raie asub tööle Muinsuskaitseameti peadirektorina

UUSSenine presidendi kantselei direktor Siim Raie asub 6. aprillist tööle tööle muinsuskaitseameti peadirektorina.

„Muinsuskaitseameti uus juht asub ametisse ajal, mil muinsuskaitses laiemalt on piirangutele keskendumine asendumas suurema nõuandva rolliga. Lõpusirgele on jõudmas seaduse uuendamine, mis seaks riigi ning omanike kohustused omavahel paremasse tasakaalu,“ ütles kultuuriminister Urve Tiidus.

Siim Raie ei kavanda enda sõnul suuri muutusi muinsuskaitseametis, küll aga soovib ta aidata kaasa kaitsealuste objektide tähenduse ja väärtuse senisest avaramale selgitamisele. „Meie kultuuripärand on, mõningate eranditega, jäetud liiga sügavale ajaloo riiulisse. Samas võiks suur osa pärandist olla aktiivses kasutuses, olla aktuaalne tänastele põlvkondadele ning osaleda ka majandusliku väärtuse loomisel,“ ütles Siim Raie. “Soovin, et kogu Eesti kultuuripärand oleks nagu laulupidu – iga kord muutuv ja samas nii muutumatu, tuhandetele vaimset eneseteostust pakkuv, ühine ja samas nii isiklik, identiteeti loov ja tugevdav, ajalooline ning jällegi juba järgmise korra ootusärevust tekitav, tänastele põlvkondadele tähendust ja tähtsust omav traditsioon.“

„Olen tänulik võimaluse eest töötada koos Toomas Hendrik Ilvesega, kes on alati kõiki oma töökaaslasi julgustanud sirutuma millegi uue järele ning säilitama rahulolematust olemasolevaga,“ sõnas Siim Raie. „Neli aastat presidendi kantseleis on kahtlemata olnud senise elu kõige põnevamad aastad – ümberringi andekad inimesed, ükski päev pole sarnanenud eelnevaga ja pidevalt on tunda nii Eesti kui rahvusvahelise elu rütmi.“

Raie on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias muinsuskaitse ja konserveerimise magistriõppe. Tal on ärijuhtimise bakalaureusekraad EBS-ist, gümnaasiumihariduse sai Raie Kiviõli 1. Keskkoolist.

Raie on töötanud alates 2011. aastast Vabariigi Presidendi kantselei direktorina. Enne seda oli ta pikalt ametis Eesti Kaubandus-Tööstuskojas, aastast 2002 koja peadirektorina.

Raie on muinsuskaitse nõukogu liige, samuti kuulub ta SA Eesti Vabaõhumuuseum ja SA Eesti Kontsert nõukogusse. Lisaks tegutseb Raie Eesti Standardikeskus MTÜ, Krediidi ja Ekspordi Garanteerimise SA Kredex ja E-Riigi Akadeemia juhatuses või nõukogus.

Raiet on autasustatud Eesti Vabariigi Valgetähe teenetemärgi IV klassi ning mitmete välisriikide teenetemärkidega.

Võõrkeeltest valdab Siim Raie inglise, vene ja saksa keelt.

Muinsuskaitseamet on kultuuriministeeriumi valitsemisalas tegutsev asutus, mille põhiülesanne on muinsuskaitsetöö korraldamine, riikliku järelevalve teostamine mälestiste ja muinsuskaitsealade üle, kultuurimälestiste riikliku registri pidamine ning kultuuriväärtuste väljaveotaotluste läbivaatamine ja lubade väljastamine.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga