Avaleht Haridus SINU ABI ON VAJALIK I Integratsiooni Sihtasutus otsib vabatahtlikke mentoreid eesti keele õppijate aitamiseks
SINU ABI ON VAJALIK I Integratsiooni Sihtasutus otsib vabatahtlikke mentoreid eesti keele õppijate aitamiseks

SINU ABI ON VAJALIK I Integratsiooni Sihtasutus otsib vabatahtlikke mentoreid eesti keele õppijate aitamiseks

Integratsiooni Sihtasutus kutsub eesti emakeelega või eesti keelt vabalt valdavaid inimesi registreeruma vabatahtlikuks mentoriks, et aidata eesti keelt õppivatel inimestel kõnekeelt harjutada nendega e-kanalite kaudu vesteldes.

„Eriolukorra tõttu on meie eesti keele majades kontakttunnid peatatud ja keele praktiseerimiseks mõeldud regulaarseid üritusi hetkel ei toimu. Tunnid toimuvad küll e-kanalite kaudu ning õppijad saavad õpetajatelt koduülesandeid, kuid meil pole hetkel võimalik pakkuda kõigile soovijatele piisavalt kõnekeele praktikat, et keeleoskust hoida,“ ütles Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaar. „Sotsiaalmeedias tehtud üleskutse kaudu on vaid mõne päevaga oma soovist eesti keele õppijaid aidata meile teada andnud 65 vabatahtlikku, oleme neile ülimalt tänulikud ning viime neid praegu keeleõppijatega kokku. Kuna eesti keelt praktiseerida soovijaid on aga hetkel rohkem ning lisandub iga päevaga aina juurde, kutsume inimesi üles vabatahtlikuks eesti keele mentoriks registreeruma,“ selgitas Irene Käosaar.

Eesti keele mentori ülesandeks on suhelda keeleõppijatega eesti keeles erinevatel elulistel teemadel e-kanalite kaudu 1−2 tundi nädalas. Eelnev õpetamiskogemus ei ole vajalik.

Kui mentorid on valmis eesti keelega abistama ka eesti keelest erineva emakeelega kooliõpilasi, kes õpivad eesti õppekeelega koolides ja kelle vanemad ei saa pakkuda neile piisavat tuge, saab sellest registreerimisvormi kaudu samuti märku anda.

Integratsiooni Sihtasutuse eesti keele majade õpetajad koguvad nii mentorite kui keeleõppijate andmeid, aitavad neid kontakti loomisel ning juhendavad vestlusformaatide valikul ja vestluste läbiviimisel.

Oma eelistusi ja võimalusi keeleõppijate toetamiseks saab märkida registreerimisvormi.

Eesti keele vabatahtlikuks mentoriks saab registreeruda SIIN. Registreerimisvormi saab täita ka Integratsiooni Sihtasutuse veebilehe kaudu.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga