Home Eesti elu SÕLTUMATU TANTSU LAVA I Helimüramistöötoad avavad liikumisvõimalused kogu perele nii metsas kui elutoas
SÕLTUMATU TANTSU LAVA I Helimüramistöötoad avavad liikumisvõimalused kogu perele nii metsas kui elutoas

SÕLTUMATU TANTSU LAVA I Helimüramistöötoad avavad liikumisvõimalused kogu perele nii metsas kui elutoas

Sõltumatu Tantsu Lava koos ZUGA Ühendatud Tantsijatega on loonud helimüramistöötoad, mis on mänguliseks liikumisvõimaluseks kogu perele. Tuleb vaid kuulata ZUGAkate loodud fantaasiarikkaid kuuldemängu meeleoluga audiofaile ja kaasa teha. Läbi sõna, heli ja muusika luuakse erinevaid kujutluspilte koos liikumiseks. Nii, nagu raamatut lugedes tekivad igal inimesel oma kujutluspildid, nii saab ka helitöötoas ilma kellelegi ettenäitamiseta ise otsustada, kuidas hüpata üle ajalehekraavi, kuidas keerata ennast vaiba sisse rulli või langeda udusulena 7 sekundi jooksul maapinnale. Saab koos sirutada ja painutada, saab patsutada ja loksutada, üksteisest üle hüpata ja üksteise alt läbi ronida.

Osaleda saab töötoas igas võimalikus paigas nagu õues või toas, metsas või tänaval, hoovis või köögis. Helimüramistöötubade idee sündis äsjase Koroona kriisi ajal, kus inimestel olid piiratud liikumisvõimalused ja kohtumised. Sellest olukorrast tingituna oli neil soov leida lahendus inimestele loovaks liikumiseks ilma, et selleks peaks minema iga nädal kindlal kellaajal tantsustuudiosse.

Töötoad on loonud ZUGA tantsijad Kärt Tõnisson, Helen Reitsnik, Tiina Mölder, Päär Pärenson ja Ajjar Ausma.

Helimüramistöötuba saab nautida terve perega kodus, õues, metsas, maal. Töötoas osalemine toimub audiofaili juhendamisel.

Töötoad leiab siit ja Facebooki eventi siit!

Sõltumatu Tantsu Lava (STL) on teater ja kaasaegse tantsukunsti platvorm Telliskivi loomelinnakus. STL keskendub liikumise ja kehaga tegelevate lavastuste väljatoomisele, mis kasutavad nüüdisetenduskunstile omast väljenduslaadi. Lisaks etendustele toimuvad STL-is töötoad, loomingulised ja uurimuslikud residentuurid ja loengud. STL on võtnud selge positsiooni Eesti nüüdistantsu arendaja ja valdkondliku eestkõnelejana.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *