Avaleht Loomad SÜDA I Astangul piiratakse konnade kaitseks liiklust
SÜDA I Astangul piiratakse konnade kaitseks liiklust

SÜDA I Astangul piiratakse konnade kaitseks liiklust

Kahepaiksetele ohutuma rändetee tagamiseks kehtestati 1. maini mootorsõidukitele (v.a ühistransport) kella 21-6 sissesõidukeeld Tallinnas lõigul Kotermaa tn 1 kuni Astangu tn 19/3.

Tänava osaline sulgemine on vajalik selleks, et hoida ära konnade massiline hukkumine. „Astangu tänava lõik on Eesti üks suurimaid kahepaiksete rändekoridore, mida läbib igal kevadel lühikese aja jooksul tuhandeid konni. Piirangu eesmärk on tagada looduskaitse all kahepaiksetele ohutu rändetee talvituskohtadest Astangu tänava ääres paiknevatesse sigimistiikidesse,“ ütles Haabersti linnaosavanema asetäitja Oleg Siljanov.

Kui varasematel aastatel on vabatahtlikud aidanud kahepaikseid üle tee talgute raames, siis tänavu, nagu ka eelmisel kevadel, ei ole talguliste kogunemine võimalik valitsuse kehtestatud piirangute tõttu. Siljanov avaldas lootust, et Astangu elanikud mõistavad liikluspiirangu vajalikkust, järgivad seda ja kasutavad sel perioodil hilisõhtutel Astangule jõudmiseks või sealt lahkumiseks Järveotsa teed.

Kõik kahepaiksed on Eestis looduskaitse all. Punase raamatu uute hinnangute kohaselt on see üks kõige kesisemas seisus loomarühm. Kui liiklemiskeeldu ei rakendata ja vabatahtlikke pole abistamas, võib ka väikese liikluskoormuse korral Astangu tänaval konni massiliselt hukkuda.

Palvega tagada Astangu tänaval kahepaiksetele turvaline liikluskoridor pöördus Tallinna keskkonnaameti, Tallinna transpordiameti ja Haabersti linnaosavalitsuse poole Eestimaa Looduse Fond.