Home Kultuur Muusika Sügisjazz teeb kummarduse Uno Loobile
Sügisjazz teeb kummarduse Uno Loobile

Sügisjazz teeb kummarduse Uno Loobile

Sügisjazz toob publikuni nii Euroopa dzässitähed kui ka Eesti džässitalendid.

Tõeline maiuspala nüüdisdžässis on ansambel Criss Cross Europe, kus mängivad viie Euroopa maa muusikud, nende seas silmapaistev saksofonist, noor professionaal Aleksender Paal Eestist. Ansamblit juhendab tänapäeva üks põnevamaid ja hinnatumaid trummareid-heliloojaid Jim Black Ameerikast. Kontsert Kumu auditooriumis toimub 15. oktoobril Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu koostöös.

Hõimupäevad on traditsiooniliselt soome-ugri hõimurahvaste oluline sündmus oktoobrikuises kultuurikalendris, mil arutletakse hõimurahvaste kultuuriga seonduvate väljakutsete üle ja mil esinema tuleb soome-ugri hõimurahvaid mitmest kandist. 16. oktoobril esinevad Vabal Laval kaks erilist kollektiivi: vokaalansambel Tuuletar Soomest ja Duo Ruut Eestist. Tuuletari helimaailm ammutab inspiratsiooni maailmamuusikast, iidsetest loitsudest ja rahvajuttudest, aga ka trip-hop’ist ja artpop’ist. Nelikul on seljataga edukad turneed nii Aasias kui ka Euroopas ja esinemised maailmamuusika esindusüritustel Womex ja Womad. Duo Ruut on oma minimalistliku õhulise muusikaga võitnud kuulajate südamed. Suvel ilmus ansambli EP „Kulla kerguseks“ ja uusi huvitavaid lugusid on järjest lisandumas.

19. oktoobril tuleb külla ansambel The Collective Abroad, kus mängivad Euroopa muusikakõrgkoolidest tähelendu alustanud noored professionaalid, nende seas Eesti saksofonist ja helilooja, praegu Hamburgis õppiv Lauri Kadalipp. Kõik nad on toonud kollektiivi oma isikupära ja igal kontserdil kõlavad ansambli liikmete erinevates loomelaadides kirjutatud palad, ka Lauri Kadalipu omad.

Sügisjazzi lõpetab 24. oktoobril Kumu auditooriumis mälestuskontsert „Mis värvi on armastus?“, mis on pühendatud hiljuti meie seast lahkunud armastatud lauljale, pedagoogile ja laululoojale Uno Loobile. Muusiku loomingulises pärandis on üle 250 laulu, mis salvestatud Eesti Raadio fonoteeki ja heliplaatidele. Nende seas on ka Uno Loobi 30 enda laulu, millest armastatumad on „Kamina ees“, „Isad ja pojad“, „Veel“, „Selle suve laul“, „Mu meri“ jt. Kummarduse meistrile teevad vokaaltrio Swingin’ SistersMarten KuningasMarianne Leibur ja instrumentaalansambel.