Avaleht Eesti elu Tallinn saab Piirivalvesadamale juurde Süsta ja Ketta sadamad
Tallinn saab Piirivalvesadamale juurde Süsta ja Ketta sadamad

Tallinn saab Piirivalvesadamale juurde Süsta ja Ketta sadamad

Tallinna linnavalitsus nimetas Põhja-Tallinnas Kopli asumis paiknevad kolm sadamat Süsta sadamaks, Piirivalvesadamaks ja Ketta sadamaks.

„Piirivalvesadama jagamise tulemusena tekkinud kinnistutele on kavas rajada lisaks olemasolevale Piirivalvesadamale kaks uut sadamat,“ selgitas abilinnapea Andrei Novikov. „Politsei- ja piirivalveamet esitas linnavalitsuse nimekomisjonile taotluse neile kohanimede määramiseks.“

Uute kohanimede määramine on vajalik praeguse Piirivalvesadama kinnistute osaliseks võõrandamiseks ja osaliseks üleandmiseks teisele riigivara valitsejale ning selleks, et eristada loodavaid sadamaid Piirivalvesadamast, mis praegu hõlmab ka loodavate sadamate maa-ala ja akvatooriumi.

Süsta 16 kinnistule loodava sadama nimeks esitas amet Kaluri sadama nime ja Süsta 19 kinnistule loodava sadama nimeks Ketta sadama nime. Süsta 21 kinnistule soovis amet Piirivalvesadama nime. Nimekomisjon toetas Ketta sadama ja Piirivalvesadama nimesid. Kaluri sadama nime osas märkis nimekomisjon, et Süsta sadama nimi sobiks piirkonda rohkem, kuna Süsta tänavalt on loodavale sadamale otsene ligipääs ja läheduses asub Süsta park, mis on heaks suunanäitajaks tulevase sadama leidmisel.

Põhja-Tallinna valitsus kooskõlastas sadamate nimed 8. juulil. Vastavalt Tallinna kohanimede määramise korrale on käesolevast kohanime määramise eelnõust teavitatud ka avalikkust. Eelteade kohanimede määramise kohta on edastatud 10. juulil.

Põhja-Tallinna valitsusel tuleb tagada kohanimesildi paigaldamine Piirivalvesadmale 16. septembriks ning Süsta sadamale ja Ketta sadamale pärast sadamate valmimist.