Home Tunnustus Tallinna aasta linnakodaniku tiitli pälvis Ülle Rohi
Tallinna aasta linnakodaniku tiitli pälvis Ülle Rohi

Tallinna aasta linnakodaniku tiitli pälvis Ülle Rohi

Tallinna aasta linnakodanikuks valiti sel aastal Ida-Tallinna keskhaigla õendusjuht Ülle Rohi, kes sai disainer Riho Luuse valmistatud klaasmeene, mille alusele on liimitud tükike Tallinna Toomkiriku ligi 300 aasta vanusest vaskkatusest.

Tallinna linnavolikogu esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul oli sümboolne, et tänavu kogunes aasta linnakodaniku valikukomisjon kodanikupäeval, 26. novembril. „Tervishoiutöötajad on koroonakriisis olnud kõige suurema surve all, mistõttu soovisime ka Tallinna linna poolt tõsta esile meie õdede, arstide ja hooldajate üliinimlikke pingutusi sellel aastal. Üldjuhul saavad selles kontekstis avalikku tähelepanu arstid ja haiglajuhid, ent just õendustöötajatel on eesliinil kandev roll. Liialdamata võib öelda, et Ülle Rohu panus koroonavastases võitluses on hindamatu,“ lausus Ossinovski.

Rohu kandidaadiks esitanud Ida-Tallinna keskhaigla põhjendas ettepanekut nii: „Ülle Rohi on olnud ligi 20 aastat Ida-Tallinna keskhaigla õendustöö juht. Covid-19 pandeemia ajal on ta aidanud korraldada elanikkonna vaktsineerimist ja juhtinud vaktsineerimiskeskuste tööd, olles muu hulgas ka ise vaktsineerija. Tema oskustearsenali ei kuulu ainult pikaajaline kogemus ja suurepärased eestvedamisoskused, vaid ka õe kuldsed käed ja kuhjaga empaatiat. Ta on imetabane õpetaja ja suunanäitaja, andes loenguid üliõpilastele ja juhendades nende õppepraktikaid.“

Veel toodi põhjenduses välja, et õendustöö juhina on Rohi loonud suurepärase töökeskkonna, toetades ja innustades kõiki kolleege andma endast parimat. Ta on avatud, julgeb vastu minna uutele väljakutsetele ja jääda endale kindlaks ka kriitilistel hetkedel, seistes alati patsientide heaolu ja kolleegide õiguste ja võimaluste eest. Tänu tema algatusele ja eestvedamisele on Eestis aset leidnud mitmed erialased arengud, õdede iseseisva vastuvõtu teenus on saanud seaduseraamid. Ta on Eesti õenduse- ja ämmaemanduse arengustrateegia 2021-2030 juhtrühma liige, Eesti Õendusjuhtide Ühingu juhatuse liige ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli nõunike kogu aseesimees.

Tallinna aasta linnakodaniku konkurssi on linnavolikogu korraldanud 2018. aastast. Konkursile said kandidaate esitada oktoobrikuu jooksul kõik soovijad. Esitatud kandidaatide seast tegi valiku komisjon, kuhu kuulusid kõikide linnavolikogus esindatud fraktsioonide esindajad.