Avaleht Eesti elu Tallinna botaanikaaed tähistab täna 55. sünnipäeva
Tallinna botaanikaaed tähistab täna 55. sünnipäeva

Tallinna botaanikaaed tähistab täna 55. sünnipäeva

botaanikaaedTäna tähistab Eesti suurim botaanikaaed 55. aasta möödumist asutamisest.

Botaanikaaia direktori Karmen Kähri sõnul on 55 aastaga kindlasti suudetud saavutada palju rohkem, kui osati 1961. aastal unistada. “ENSV Teaduste Akadeemia koosseisus alustades ja täna Tallinna linna allasutusena on Tallinna botaanikaaed rahvusvaheliselt tuntud tänu meie majas töötavate inimeste kompetentsile, mis on läbi ajaloo olnud maailmatasemel. Botaanikaaia teadlased ja spetsialistid osalevad mitmes rahvusvahelises taimeliikide uurimise koostööprojektis ning veavad ka Eestis ohustatud taimeliikide säilitamise töögruppe.”

Aastatepikkuse töö tulemusena on tänaseks Tallinna botaanikaaias rikkalikud kollektsioonid, mis annavad ülevaate nii Eestis kasvavatest taimedest kui ka taimedest, mida saab näha troopikas, vahemerelise kliimaga aladel või kõrbes. “Mitte kõik ei pruugi teada, et Eesti ainus avalikult eksponeeritav eksemplar 1994. aastal loodusest taasavastatud ning seni miljoneid aastaid väljasurnuks peetud volleemiat (Wollemia nobilis) on võimalik näha just Tallinna botaanikaaias,” lisas Karmen Kähr. Külastajate heaolu silmas pidades avati 2015. aastal universaaldisaini põhimõtteid jälgiv Meelte aed (tarbetaimede ekspositsioon).

Igal aastal külastab Tallinna botaanikaaeda ligi 70 000 inimest. Külastajate seas on turiste, teadlasi ja taimehuvilisi ning koolide õpilasi.

Kommentaarid