Home Loodus Tallinna Botaanikaaias on augustis Rumeenia kuu
Tallinna Botaanikaaias on augustis Rumeenia kuu

Tallinna Botaanikaaias on augustis Rumeenia kuu

Oma 60. sünnipäeva tähistamiseks kehastus Tallinna Botaanikaaed alates eelmise aasta kevadest Taimeriigi Suursaatkonnaks, pakkudes käesoleva aasta lõpuni igakuiseilt Eestis resideeruvatele saatkondadele võimalust tutvustada botaanikaaias oma riiki. Augustikuu on Rumeenia looduse ja kultuuri päralt.

Laupäeviti, 6., 13. ja 20. augustil kell 12.00 viib botaanik Urmas Laansoo huvilised ringkäigule Rumeenia päritolu taimede juurde. Ringkäigul botaanikaaias saab teada, kui palju kasvab Rumeenias taimi, mis on Rumeenia rahvuspuu ja rahvuslill ning milliseid Rumeenia päritolu taimi saab Eestis kasvatada. Ringkäigule pääseb botaanikaaia tavapiletiga. Registreerimine toimub SIIN!

23. augustini esitleb Rumeenia suursaatkond botaanikaaia Palmimajas näitust “Aia võlu”. Näitusel eksponeeritavad maalid pärinevad Rumeenia ühe suurima, Jibou botaanikaaia kaasaegse kunsti kollektsioonist.

Tallinna Botaanikaaed on avatud iga päev kell 10.00-19.00. Botaanikaaia tavapilet suvehooajal on 6 eurot, sooduspilet 3 eurot.