Avaleht Keskkond Tallinna Botaanikaaias toimuvad roosipäevad
Tallinna Botaanikaaias toimuvad roosipäevad

Tallinna Botaanikaaias toimuvad roosipäevad

Roosipäevad

Sel nädalavahetusel, 18.-19. juulil kutsub Tallinna Botaanikaaed roosipäevadele – toimuvad ekskursioonid, tutvustatakse roosidest tehtud ilutooteid ja mängitakse kitarrimuusikat.

Maailmas on enim aretatud peenraroose – kaunikujuliste õitega rikkalikes värvitoonides sorte, kelle õiteilu jääb silmakõrgusest madalamale.

„Kutsume nautima õitemerena heljuvaid roosipeenraid, mis säravad kui värvilised käsitöövaibad, mille võlu täiendab vaimustav lõhn. Mida kõike lõhnabuketis ei leidu – sidrunit ja õuna ning teisigi puuvilju, lisaks kerget värsket rohulõhna, rasket ja uimastavat eeterlikku aroomi,“ räägib Tallinna Botaanikaaia direktor Karmen Kähr. „Roosipäevad on sündmus, kus roosikasvatajad saavad vahetada kogemusi ning hankida teadmisi roosikasvatuse uuematest suundadest. Lisaks suurepärane võimalus jalutada nii erinevate rooside keskel. Botaanikaaeda tasub tulla kindlasti terve perega. Kaasa võib võtta piknikukorvi ja teki, et mõnusasti aega veeta.“

Nii laupäeval kui pühapäeval toimuvad rosaariumis ekskursioonid kell 12.00, 14.00 ja 16.00. Ekskursioone juhivad Else Liventaal ja Urmas Laansoo. Roosipäevade raames müüb Nõrga talu püsilillede istikuid ning toimub suur roosiistikute müük. Nõu annavad kogenud ja tunnustatud roosikasvatajad Eesti Roosiklubist. Tutvuda saab „Signe Seebid“ looduslikke komponente sisaldava käsitöökosmeetikaga. Laupäeval, kell 13.00 musitseerib Heiki Mätlik.

Näituse kuraator on Else Liventaal Tallinna Botaanikaaia avamaakollektsioonide osakonnast.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga