Avaleht Kultuur Teater Tallinna lähiaastate üheks suurimaks investeeringuks on Linnateatri arendus
Tallinna lähiaastate üheks suurimaks investeeringuks on Linnateatri arendus

Tallinna lähiaastate üheks suurimaks investeeringuks on Linnateatri arendus

Tallinn jätkab järgmisel aastal Tallinna Linnateatri arendusprojekti elluviimist: nii valmib järgmisel suvel Suur-Sõjamäel teatri tootmiskompleks ja Salme kultuurikeskus kohandatakse Linnateatrile ehitustööde ajaks ajutiseks mängupaigaks.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev tõdes, et lähiaastate üheks suurimaks investeeringuks ja kultuurirahva oodatud projektiks on Tallinna Linnateatri arendus. „Tallinna järgmise aasta linnaeelarve eelnõus on selleks planeeritud 5,7 miljonit eurot. Hetkel on käimas teatri Laia tänava hoonete kompleksi projekteerimistööd. Ehitustööd peaksid algama 2020. aastal. Teatrikompleksi arendusega saab korrastatud kogu 9. kvartali hoonestus ja lõpuks korda ka üks oluline osa vanalinnast,“ sõnas Belobrovtsev. „Linnateatri suuremahulise projekti teostamiseks viime Salme kultuurikeskuses läbi ulatuslikud rekonstrueerimistööd, pidades silmas just teatri vajadusi ajutise mängupaigana. Selleks on järgmise aasta linnaeelarvesse kavandatud ligi 800 000 eurot.“

Nii ehitatakse Salme kultuurikeskuses ruumid ümber vastavalt teatri vajadustele, kuid samas pakuvad need uued ruumid tulevikus kultuurikeskusele erinevateks tegevusteks laiemaid kasutusvõimalusi. Ühtlasi alustati käesoleval aastal Suur-Sõjamäel Tallinna Linnateatri tootmiskompleksi rajamisega, mis on hädavajalik teatri edasist tegevust ja arendusprojekti teostumist silmas pidades. Uus tootmiskompleks Lasnamäel valmib juulis 2020.

2018. aasta märtsis korraldasid Tallinna Linnavaraamet ja Tallinna Linnateater koos Eesti Arhitektide Liiduga ideekonkursi Tallinna Linnateatri uue hoone ehitamiseks. Uue hoone arhitektuurikonkursi võitis arhitektuuribüroo Salto kavand. Kavandi kohaselt ehitatakse aadressile Lai 23 Tallinna Linnateatri uus 350-kohaline Põrgulava ja väiksem 130-kohaline saal, teatri siseõue kavandatakse aga 500-kohalist välilava. Teatrikompleks peaks valmima 2022. aasta lõpuks.