Avaleht Haridus Tallinna lasteaiad saavad koolidelt kingituseks tegelustahvlid
Tallinna lasteaiad saavad koolidelt kingituseks tegelustahvlid

Tallinna lasteaiad saavad koolidelt kingituseks tegelustahvlid

Tallinna päeval, 15. mail toimub juba toredaks traditsiooniks saanud koostööprojekti „Koolilt – lasteaiale“ pidulik lõpuüritus Lotte lasteaias, kus linnapea Mihhail Kõlvart annab lasteaedadele üle projekti raames valminud põnevad tegelustahvlid.

Õpetajate juhendamisel valmistasid 21 pealinna kooli õpilased kõikidele munitsipaallasteaedadele kingituseks tegelustahvli, mis koosneb kahest omavahel ühendatud tegelustahvli alusest ning avastamist ja õppimist võimaldavatest vahenditest.

Kuue aasta eest koostööprojekti algatanud Kõlvarti sõnul on aastate vältel kooliõpilased endast väiksematele valmistanud erinevaid arendavaid mängu-, tarbe- või  õppevahendeid. „Teatavasti õpivad lapsed kõige paremini siis, kui nad saavad ise kõike teha ja katsetada. Nii pakubki koostööprojekt hea võimaluse kingituse tegijatele kui ka selle saajatele õppida läbi praktilise tegevuse. Tänavu kooliõpilaste valmistatud tegelustahvel on igati põnev ja arendav mänguasi igas vanuserühmas lapsele,“ selgitas Kõlvart.

Tegelustahvliga tegutsedes kasutab laps oma motoorseid oskusi ja seega ka intellekti ja kujutlusvõimet. Tegelustahvel pakub lastele mitmekülgset arendavat tegevust mitmel erineval viisil, näiteks võtmega ukse lahti keeramist, jopeluku kinnitamist, paelte sidumist, punupatsi tegemist ja palju muud põnevat.

Pelguranna lasteaia direktori Reelika Tähe sõnul on tegelustahvlile koondatud lasteaiaõpetajate ja laste endi tähelepanekute põhjal väikesed detailid. „Pidasime silmas seda, mis on kõige parem lapse arenguks, millega neile meeldib mängida ja milline on mõtestatud paigutus, et tõmmata tähelepanu ja aidata kaasa lapse arengule. Samas ei puudu mängulised põnevad üllatuskohad,“ ütles Täht. „Atraktiivse tegelustahvliga mängimine arendab lapse kõnet, loogilist mõtlemist, igapäevast oskust, tähelepanu, värvi tajumist, suuruste mõistet, annab ülevaate matemaatilistest kontseptsioonidest jne.“

Projekti maksumus oli 35 700 eurot.

Varasematel aastatel on õpilased meisterdanud lasteaedadele näiteks miniaianduse pidamiseks lillekastid, lindudele söögimajad, mängulise matemaatika õppevahendid, teatrikohvrid, „Etno“ ja „Triibustiku“ komplektid.