Avaleht Eesti elu Tallinna linnapea ja Gruusia suursaadik avasid haljaku
Tallinna linnapea ja Gruusia suursaadik avasid haljaku

Tallinna linnapea ja Gruusia suursaadik avasid haljaku

Tallinnas Kreutzwaldi ja Raua tänava nurgal uue ilme saanud Raua haljaku avamisel osalesid Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja Gruusia suursaadik Eestis Artšil Karaulašvili.

„Hakkasime Raua haljaku uuendamist kavandama mullu suvel pärast seda, kui Tallinna linnapea koos Gruusia suursaadikuga avas seal mälestustahvli ning Gruusia maastikku ja lipuvärve sümboliseeriva kompositsiooni. Need pühendati Gruusia Demokraatliku Vabariigi loomise 100. aastapäevale, sest roheala läheduses oli aastatel 1920-1921 tegutsenud Gruusia riigi esimene ametlik esindus Eestis,“ selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Maastikuarhitekti Tiina Tuuliku projekti järgi on väiksele pargialale rajatud gruusia kultuurile viitav Päikeseplats, põõsaread ja valgustatud alad. Platsi kivisillutis moodustab seitsme kaarduva kiirega päikese, mis on Gruusias levinud sümbol Borjgali. Seda kasutatakse nii Gruusia müntidel kui ka isikutõenditel.

„Rohealale on paigutatud neli pinki, mille Tallinnale kinkis Thbilisi linn. Samas on eraldatud koht ka skulptuurile, mille kavandamise ja paigaldamise üksikasjadeni loodame jõuda mõne eelseisva kuu jooksul,“ lisas Svet.

Ösel Plani ehitusprojekti järgi tegi haljaku rekonstrueerimistööd Tallinna Teede AS. Projekteerimis- ja ehitustööde maksumus oli ligikaudu 187 000 eurot.