Avaleht Eesti elu Tallinna raamatukogudest saab tasuta laenata tööriistu, seemneid ja pille
Tallinna raamatukogudest saab tasuta laenata tööriistu, seemneid ja pille

Tallinna raamatukogudest saab tasuta laenata tööriistu, seemneid ja pille

Pelguranna raamatukogust (Kangru 13) saab tasuta laenata kodusteks aia-, remondi- ja ehitustöödeks vajalikke tööriistu.

Aiandussõpradele on Tööriistalaeka valikus sagedamini kasutatavad aiatööriistad, nagu labidas, kõblas, reha, erinevad käärid ja murutrimmer, ent laenata saab ka oksa- ja hekilõikureid ning oksapurustajat. Kodusteks remonttöödeks ja väiksemateks ehitusprojektideks saab laenata haamreid, kruvikeerajaid, tange, aga ka akutrelli, ketaslõikurit, multitööriista ja jootekolbi, laserloodi ja -kaugusmõõtjat, multidetektorit jpm. Tööriistade laenutus on tasuta, kuid kulumaterjali eest tuleb siiski tasuda.

„Raamatukogust tööriista laenates saad kohe ka vajalikku kirjandust juurde laenata ja ühtlasi säästad ka keskkonda, kui ei hakka tööriista, mida vajad vaid paariks tunniks, koju seisma ostma,” ütles Pelguranna raamatukogu juhataja Ebe Otto. „Eestis on selline raamatukoguteenus seni ainulaadne, aga toimib väga edukalt Soome raamatukogudes.”

Tööriistade nimekirja ja laenamise tingimused leiab Tallinna Keskraamatukogu veebilehelt. Tööriistade kohalolu saab kontrollida e-kataloogist ESTER. Korraga saab laenata kuni kolm tööriista seitsmeks päevaks. Teenuse kasutamiseks peab olema Tallinna Keskraamatukogu vähemalt 18-aastane lugeja. Kuigi ka laste jaoks on olemas spetsiaalsed rehade ja labidate komplektid, saab laps neid laenata vaid koos vanemaga.

Tööriistalaekaga jätkab Tallinna Keskraamatukogu erinevate lisavõimaluste loomist, mis toetavad linnaelanike huvialadega tegelemist, elukestvat õpet ning rohelist ja säästvat mõtteviisi. Nii on Laagna raamatukogus avatud Seemnelaegas, kust aiandushuvilistel on võimalik tasuta seemneid laenata, kodus või kogukonnaaias taimede kasvatamist nautida ning ise seemneid kogudes ja annetades teisi rõõmustada. Raamatukogu peamajas asuvast Pillilaekast saab laenata erinevaid muusikainstrumente ja -tarvikuid, mitmetest haruraamatukogudest aga spordivahendeid ja õuemänge. Sõle raamatukogus ootab huvilisi õmblusmasinatega varustatud õmblustuba ja Kännukuke raamatukogus innovatsioonilabor, kus saab töötada 3D-printeri, laserlõikepingi, kilelõikuri ja muude kaasaegsete tehnoloogiliste vahenditega. Samas paikneb ka fotostuudio varustusega Loovuse tuba.

Tööriistalaeka rajamist toetas Tallinna keskkonna- ja kommunaalamet Tallinna asutuste õppeaedade rahaliste vahendite eraldamise taotlusvoorust.