Avaleht Keskkond Tallinna sinilipurandades toimuvad keskkonnategevused
Tallinna sinilipurandades toimuvad keskkonnategevused

Tallinna sinilipurandades toimuvad keskkonnategevused

Tallinna keskkonna- ja kommunaalamet planeerib rannahooajaks keskkonnahariduslikke tegevusi ökomärgisega Sinilipp tunnustatud supelrandadel Pirital ja Pikakaris.

Näituse „Hoia merd!“ 15 plakatit on paigaldatud Pirita rannaparki. Plakatid näitavad, kuidas ohustab inimtegevus Läänemerd, juhtides tähelepanu erinevatele ohuteguritele: randa jäetud olmeprügile, mikroplastikule, kalapüügivõrkudele jms. Mereprüginäitus aitab mõnevõrra šokeerivate fotodega paremini mõista merereostuse olulisust. Mõtlemapanev väljapanek koosneb erinevatest faktiteadmistest, mida inimtegevuse mõju kaasa võib tuua. Igal plakatil on info eesti, vene ja inglise keeles. Näitus on avatud 20. augustini.

Juulikuu nädalavahetustel töötab sinilipurandadel temaatiline tegevustelk. Esimesel kahel nädalavahetusel on telk avatud Pirita rannas, ülejäänud kahel Pikakaris. Iga päev on telgis uus keskkonnateema ja igal pooltunnil toimetab rannas keskkonnakatsetelabor. Lisaks saab maastikumänguga panna proovile teadmisi. Kõik tegevused on tasuta ja peaksid huvi pakkuma nii lastele kui ka täiskasvanutele.