Avaleht Eesti elu Tallinna Tervishoiu Kõrgkool alustab uut õppeaastat rohkem kui 500 uue õppuriga üle Eesti
Tallinna Tervishoiu Kõrgkool alustab uut õppeaastat rohkem kui 500 uue õppuriga üle Eesti

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool alustab uut õppeaastat rohkem kui 500 uue õppuriga üle Eesti

Sellest nädalast alustavad Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis õpingutega esmakursuslased kolmes kohas üle Eesti, kokku 502 uut õppurit. Muuhulgas alustab Tervishoiu Kõrgkool esimest korda ajaloos tegevusterapeutide õpet Ida-Virumaal – uue õppe avamisüritus toimub 1. septembril Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli Kohtla-Järve struktuuriüksuses. Samal päeval sõlmib kõrgkool kolmepoolse koostöölepingu SA Ida-Viru Keskhaigla ja Jõhvi Gümnaasiumiga, mille eesmärk on hakata pakkuma gümnasistidele tervishoiu suuna eelkoolitust. Kolmapäeval stardivad õpingutega uued tulevased õed Pärnus.

Rakenduskõrgharidusõppes alustavad õpinguid tulevased õed, farmatseudid, optometristid, hambatehnikud, tegevusterapeudid, tervisedendajad ja ämmaemandad. Samuti alustab õppetööd teine lend terviseteaduse magistrante. Kutseõppes alustavad esmakursuslased õpinguid hambaraviassistendi, hooldustöötaja, lapsehoidja ja tegevusjuhendaja õppekavadel.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektori Ülle Ernitsa sõnul alustab kõrgkool uue ajastu esimest õppeaastat. Ta sõnab: “Õppijad ja töötajad peavad kohanema uute pandeemiast tulenevate põhimõtetega.” Ta lisab: “See, et kõrgkool suurendab oma haaret ja alustab õppetööd tavalisel ajal ja tavalistes kohtades, on märk sellest, et me oleme valmis töötama ka muutunud tingimustes. Meie liikmeskond piloteerib algaval aastal erinevaid õppe- ja töökorraldusi ning kevadeks oleme kindlasti saavutanud tasakaalu e-õppe, distantsõppe ja kontaktõppe korraldamisel.”

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli avaaktus toimub täna kell 12 ning on vaadatav veebis otseülekande vahendusel.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkool on rahvusvaheliselt tunnustatud tervise ja heaolu valdkonnas koolitust pakkuv riiklik rakenduskõrgkool, mille missioon on koolitada innovaatiliselt ja kriitiliselt mõtlevaid tehnoloogiliste pädevustega tervisevaldkonna töötajaid. Kõrgkoolil on struktuuriüksus Kohtla-Järvel ning õppetöö toimub ka teistes regionaalsetes üksustes (nt Pärnus, Kuressaares, Haapsalus jm).

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga