Home Haridus Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis on jätkuvalt populaarseim õe eriala
Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis on jätkuvalt populaarseim õe eriala

Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis on jätkuvalt populaarseim õe eriala

Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis lõppes 30. juunil avalduste ja dokumentide vastuvõtt rakenduskõrgharidusõppesse ja magistriõppesse. Populaarseim on konkurss õe õppekavale Tallinnas, kuhu soovib õppima minna 674 inimest.

Rakenduskõrgharidusõppesse (õde, tervisedendus, hambatehnik, tegevusterapeut, farmatseut, optometrist, ämmaemand) esitati kokku 1897 avaldust. Erinevatesse õppekohtadesse õe õppekavale (Tallinn, Kohtla-Järve ja Pärnu) esitati kokku 1024 avaldust. 214 inimest avaldas soovi õppida hambatehnikuks, 121 tegevusterapeudiks, 144 farmatseudiks, 123 optometristiks, 71 tervisedendajaks ja 200 ämmaemandaks. Magistriõppesse toimub vastuvõtt terviseteaduse õppekavale – avalduse esitas 90 inimest.

Tänavu toimub esmakordselt vastuvõtt ka Ukraina kutseharidustasemega õdedele, juunikuus esitas avalduse rakenduskõrgharidusõppesse 10 inimest. Sellele õppekavale saab avaldusi esitada veel ka 1.-4. augustil. Antud õppekavale saavad kandideerida õe kutsekeskhariduse omandanud ja ajutist kaitset saavad Ukraine sõjapõgenikud, kes saabusid Eestisse pärast 24.02.2022.

  • Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis toimub kutseõppesse avalduste ja dokumentide vastuvõtt 18. juulist kuni 4. augustini.