Avaleht Eesti elu Tallinnas avatakse pidulikult malevasuvi
Tallinnas avatakse pidulikult malevasuvi

Tallinnas avatakse pidulikult malevasuvi

Foto: Pixabay

Esmaspäeval, 25. juunil kell 13.00 avatakse Raekoja platsil Eesti õpilasmaleva 2018. aasta malevasuvi.

Traditsiooniliselt algab avamisüritus malevlaste ja rühmajuhtide rongkäiguga läbi vanalinna. Selleks kogunetakse juba kell 12.00 õpilasmaleva sümboolikaga Vabaduse väljakule. Sealt hakatakse kell 12.45 liikuma puhkpillimuusika saatel Raekoja platsi suunas (mööda Harju tänavat). Avatseremoonial saavad sõna linna esindaja ja Tallinna õpilasmaleva juhataja, tunnistuse saavad uued rühmakomandörid, antakse malevlase vanne ning esitatakse ka mõned malevalaulud.

Sel suvel saab üle Eesti õpilasmaleva kaudu töökogemuse umbes 4500 koolinoort. Tallinnas malevakorraldust koordineeriv Sihtasutus Õpilasmalev organiseerib ligi 1000 malevakohta. Neist umbes pooled on Tallinna linnas ja teine osa väljaspool. Teist aastast järjest osaleb Sihtasutus Õpilasmalev projektis “Noorte Töösuvi”, mille raames tekivad malevarühmad omavalitsustesse, kus pole malevat varem tehtud.

Sel suvel saab üle Eesti õpilasmaleva kaudu töökogemuse umbes 4500 koolinoort.

Sihtasutus Õpilasmalev koostöös MTÜ-ga Riigikaitse Rügement (Kaitseministeeriumi toel) viib ka sel aastal läbi riigikaitse õpilasmaleva programmi. Selle käigus saavad osad Tallinna ja ka teiste piirkondade malevarühmad teadmisi Eesti riigikaitsest ning proovida ka metsaelu välilaagris. Lisaks riigikaitsele on sel aastal tulemas sotsiaalmeedia teemalised malevarühmad.

Malevasuve lõpetab 14.-16. augustil toimuv üleriigiline kokkutulek Ruunaweres.

Kommentaarid