Avaleht Kultuur Kirjandus Täna algab kirjandusfestival HeadRead
Täna algab kirjandusfestival HeadRead

Täna algab kirjandusfestival HeadRead

Foto: Dmitri Kotjuh
Foto: Dmitri Kotjuh

Täna algab seitsmes rahvusvaheline Tallinna kirjandusfestival HeadRead.

Kirjandusfestivalil HeadRead esineb tänavu ligi 30 välismaist kirjanikku ning 80 kodumaist kirjandus- ja kultuuritegelast. Lisaks kohtumistele kirjanikega on festivali programmis kirjanduslikud aruteluringid, töötoad, luule- ja proosavõistulugemine, kirjanduslikud jalutuskäigud, traditsiooniline luulemissa ning kirjandusega seotud teatrisündmused.

Festivali põhilised toimumiskohad on Kirjanike Maja, Kloostri Ait, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Tallinna Keskraamatukogu ning esimest korda ka Vene Teater. Sündmusi toimub aga üle terve Tallinna – kirikus, muuseumis, kohvikutes, koolides, linnaosade tänavatel ja hoovides.

Kirjandusfestival HeadRead lõpeb pühapäeval, 31. mail. Kogu festivali programm on leitav www.headread.ee. Kõik festivali sündmused on tasuta, v.a luulemissa, mis on muuseumipiletiga, ning lavastus “Mikiveri tagi”, millele saab pääsme Piletilevist.

Kirjandusfestival HeadRead toimub esimest korda Euroopa festivalide foorumi EFFE kvaliteedimärgise egiidi all, mis tähendab, et tegu on üleeuroopaliselt tunnustatud kõrgetasemelise kultuurifestivaliga.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga