Avaleht Kultuur Teater Täna algab nuku- ja visuaalteatrifestival
Täna algab nuku- ja visuaalteatrifestival

Täna algab nuku- ja visuaalteatrifestival

Täna algav nuku- ja visuaalteatrifestival NuQ Treff kestab 26. maini.

Nelja päeva jooksul saab näha 12 riigist 21 lavastuse 41 etendust täiskasvanutele, lastele ja noortele. Lastele suunatud lavastused on tekstita või tõlkega eesti keelde. Täiskasvanute lavastused on varustatud eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega. Festivali kunstilise juhi Leino Rei sõnul on osalejad festivalile valitud põhimõttel, et lavastuse sisu ja vorm oleksid dialoogis ja põhjendatud.

Täna Kanuti Gildi saalis etenduv Saksa trupi T-Werk „Olen väike valgus“ on valguse ja varju, helide ja vaikuse, liikumise ja liikumatuse mäng väikelastele. Von Krahli teatris etendub vanusele 5+ iisraellaste „Rätsepatöö“, mis kombineerib nuku- ja objektiteatrit, tekstiile ja muusikat.

Teater Bouffou Prantsusmaalt mängib Sõltumatu Tantsu Laval lavastust „Meri punktiirjoone taga“, kus loo kangelasel on unistus näha merd ja jalgratas, millega oma unistuse poole sõita. Kogu teekond on lahti mängitud väikesel lavapinnal, mille puidust, metallist ja kangastest detailirikkad tehnilised lahendused viivad rännakule läbi erinevate maade ja kultuuride.

Reedel toimub seminar „Mis on visuaalteater?”, kus seminarilaua taha on kutsutud visuaalteatriasjatundjad mitmelt poolt Euroopast. Seminarist teeb otseülekande ERR-i kultuuriportaal.

Publikule pakuvad töötubasid Zuga Ühendatud Tantsijad.