Avaleht Eesti elu Täna algab Tartu kaasava eelarve hääletus
Täna algab Tartu kaasava eelarve hääletus

Täna algab Tartu kaasava eelarve hääletus

Tänavune Tartu kaasava eelarve hääletus algab 4. oktoobril kell 10 ja lõpeb 10. oktoobril kell 18. Tartlased saavad teha valiku 25 kaaslinlaste esitatud idee vahel, hääletades elektrooniliselt Tartu kodulehel või raekoja infokeskuses.

Täna, 4. oktoobril kell 17.30 on huvilised oodatud Spark Demosse (Narva mnt 3), kus ideede autorid tutvustavad oma ideid ja vastavad küsimusele, kuidas just nende idee muudab Tartu paremaks. Üritusest tehakse ka otseülekanne, mida saab jälgida Tartu kodulehe või Facebooki vahendusel.

Kaasava eelarve ideedega saab tutvuda ka Kaarsilla näitusel, raekoja infokeskuses ja Tartu kodulehel (http://www.tartu.ee/kaasaveelarve).

4.-10. oktoobrini toimuval hääletusel saab iga tartlane hääletada kuni kolme idee poolt. Ellu viiakse järgmisel aastal kaks enim hääli saanud ideed.

Hääletada saab iga vähemalt 16-aastane isik, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Tartu linn. Hääletada saab nii elektrooniliselt kohalike omavalitsuste infosüsteemis Volis kui ka raekoja infokeskuses. Hääletus lõpeb 10. oktoobril kell 18, kui antakse kohe teada ka hääletuse tulemused.

Tartu kaasavasse eelarvesse esitati tänavu 57 ideed, millest pärast ekspertide koosolekuid ja suviseid avalikke arutelusid koorus välja 25 ideed, mis läksid rahvahääletusele.

Eesmärgiks on 200 000 euro eest viia 2019. aastal ellu vähemalt kaks ideed.

Kommentaarid