Avaleht Kunst Täna avatakse Drink & Draw Estonia suurnäitus
Täna avatakse Drink & Draw Estonia suurnäitus

Täna avatakse Drink & Draw Estonia suurnäitus

Neljapäeval, 11. aprillil avatakse Nooruse galerii keldriruumides Drink & Draw Estonia suurnäitus „Work Like A Slave, Create Like A God“.

Väljapanek esitleb viimasel paaril aastal Drink & Draw üritustel valminud joonistusi, mille autoriteks on krokiijoonistamise entusiastid üle terve Eesti.

Drink & Draw missioon on pakkuda kõigile huvilistele võimalus vabas keskkonnas ja heas seltskonnas turgutada oma keha ja vaimu. Üritus on mõeldud nii professionaalsetele kunstnikele kui ka päris algajatele joonistajatele, kes saavad taskukohaselt natuurist joonistades lihvida oskusi, katsetada uute materjalide ja tehnikatega ning mõnusas kollektiivis tutvust teha teiste joonistamisentusiastidega.

Drink & Draw ürituste fookuses on inimkeha kogu selle mitmekesises ilus, joonistamise rõõm ja ruumis kõlav pliiatsite kraapimine paberil. Peale joonistamise on kõigil võimalus meelepäraselt keelt kasta ja toredate inimestega juttu vesta. Mõne aastaga on Drink & Draw joonistajatest välja kujunenud omamoodi üle-eestiline kogukond: modellid, kes saavad tasu eest võimaluse demonstreerida enda keha või põnevaid kostüüme; joonistajad, kes on kohal pea igal üritusel. Üheskoos on külastatud nii linna- kui kunstimuuseumeid, erinevaid lokaale eri paigus üle Eesti, lagunevaid lõbustusparke ja kalke linnamaastikke ning lihtsalt looduskauneid paiku.

Drink & Draw Estonia suurnäitus Nooruse galeriis jääb avatuks 4. maini.

Neljapäeval avatakse Nooruses ka Pallase maaliosakonna üliõpilaste ja vilistlaste ühisnäitus „Vaade / View“ ja näitus „Värviteooriad“ tekstiilikunstniku ja kunstipedagoogi Imbi Kruuvi juhendatud värvusõpetuse töödest.