Avaleht Keskkond Täna toimub Eestis esmakordselt Metsarahva päev
Täna toimub Eestis esmakordselt Metsarahva päev

Täna toimub Eestis esmakordselt Metsarahva päev

Täna toimub Eestis esmakordselt Metsarahva päev, mis pakub kõigile metsahuvilistele üle Eesti võimalust tutvuda metsaelu ja puidu väärindamisega seotud ettevõtetega.

Oma uksed avavad Eesti suuremad ettevõtted ja metsaomanikud, korraldades metsaekskursioone, õpitubasid ja näitusi, kokku ligi 50 erinevas sündmuskohas.

Eesti Metsaseltsi president, ürituse eestvedaja Haana Zuba-Reinsalu: „Metsasektoril on täna pidupäev ja nagu pidupäevale kohane, ootame endale külalisi. Juba ajalooliselt on eestlaste huvi metsa käekäigu vastu olnud suur ning täna teeme me omalt poolt sammu, et seda veel rohkem tutvustada ja selgitada. Metsarahva päeval pakume eestlastele parimaid elamusi, mida metsaga saab seostada.

Foto: Pixabay

Täna ei ole ühtegi maakonda, kus ei toimuks metsaüritust. Riigi tuntuimad metsanduse eestvedajad koos perekondadega on spetsiaalselt koostanud programme, mis pakuvad väikestele ja suurtele külalistele ehedat metsaemotsiooni ja loodusega kohtumise rõõmu. Loodame väga, et inimesed võtavad ürituse omaks ja muutub vahvaks üle-riigiliseks traditsiooniks, mis tõstab metsahoidjate töö ühiskonnas taas au sisse.“

Foto: Shutterstock

Et kiindumus metsa vastu kandub edasi põlvest põlve, on Metsarahva päev pühendatud enim just lastega peredele, tuues nendeni igas maakonnas silmaringi laiendavad tegevused. Metsarahva päeval saab osaleda lühikestel ja pikematel matkadel, kus üheskoos kohalike metsakasvatajatega õpitakse tundma metsa eluringi ning saadakse tuttavaks kohaliku looma- ja taimeriigiga. Puidu väärindamisega tegelevad ettevõtted  tutvustavad ringkäikudel oma tehastes jätkusuutliku puidutöötlemise võimalusi ja väljakutseid 21. sajandil. Eesti Maaülikool ning Luua Metsanduskool pakuvad oma õpitubades teadmisi ja oskusi teadlikust metsa majandamisest ning näitavad metsatehnikat, lisaks saab Luua kooli uhkes arboreetumis näha sadu erinevaid puuliike, mis on erinevaist maailmapaigust kokku toodud. Programmis leidub tegevusi igale vanusele.

Seoses COVID-19 viiruse levikuga palutakse kõigil külalistel registreerida valitud sündmusele läbi kodulehe, et oleks tagatud vaba koht ja oleks võimalik vältida kohtumiste ülerahvastatust. Lisainfo ürituse kohta asub kodulehel ja Facebook’i lehel.