Home Eesti elu Tänavu suvel saab supelda 53 avalikus rannas
Tänavu suvel saab supelda 53 avalikus rannas

Tänavu suvel saab supelda 53 avalikus rannas

Foto: Matti Paglant
Foto: Matti Paglant

Pühapäeval alanud ametlikul suplushooajal, mis kestab kuni 31. augustini, ootavad suvitajaid tänavu kokku 53 avalikku supluskohta, mis on kolme võrra enam kui möödunud suplushooajal.

Lisaks juba tuttavatele randadele taasavatakse Hiiumaal Mangu ja Saaremaal Mändajala rand, Järvamaal ootab ujujaid jälle Tarbja tehisjärv, teatas terviseamet. Päris uue rannana on nimekirja lisandunud Roosta rand Läänemaal. Ehitustööde tõttu jääb suletuks Narvas Joaoru rand.

Järvamaal on avatud kaheksa avalikku supluskohta, Hiiumaal kuus, Tallinnas, Lääne-Virumaal, Pärnu- ja Tartumaal viis, Valgamaal neli, Ida-Virumaal ja Läänemaal kolm, Põlva-, Saare-, Viljandi- ja Võrumaal kaks ning Jõgevamaal üks avalik supluskoht. Ühtegi avalikku supluskohta ei leia eest Raplamaalt ja väljaspoole Tallinna jäävalt Harjumaalt.

Avalik supluskoht peab enne suplushooaja avamist olema hooldatud ja korrastatud, varustatud piisaval hulgal riietuskabiinide, tualettruumide või kuivkäimlate ja prügiurnidega. Samuti tuleb õigeaegselt alustada nõuetekohast suplusvee seiret. Suplejatele nähtavas kohas peab olema info suplusvee kvaliteedi ja supluskoha valdaja kohta.

Peaaegu kõigist avalikest supluskohtadest on esimesed veeproovid juba võetud ning nende tulemused näitavad, et veekvaliteet on kõikjal väga hea.

LEAVE YOUR COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *