Avaleht Keskkond Tartlaste elukeskkonda hakkavad ilmestama 10 kingituseks saadud hübriidjalakat
Tartlaste elukeskkonda hakkavad ilmestama 10 kingituseks saadud hübriidjalakat

Tartlaste elukeskkonda hakkavad ilmestama 10 kingituseks saadud hübriidjalakat

Harilik jalakas Foto allikas: Järvselja
Harilik jalakas
Foto allikas: Järvselja

Saksa firmalt kingituseks saadud 10 hübriidjalakat on Tartus kohal ja need istutatakse neljapäeval-reedel Riia tänava äärde sõidutee  ja kergliiklustee vahelisele haljasribale politseimaja vastas.

Saksa firma Lorberg korraldas mitut Euroopa riiki hõlmava aktsiooni, mille raames istutatakse Berliinist Peterburi kulgeva rahvusvahelise jalgrattatee R1 äärde 200 hübriidjalakat. Selleks kingiti puud kuue riigi omavalitsustele. Eestisse on plaanis istutada kokku 50 jalakat, neist 10 Tartus. Puude istutamise aktsiooni korraldas firma Euroopa ühtsuse ja rahu märgiks ning jalakate populariseerimiseks. Tartu linnani jõudis Lorbergi firma algatus Eesti saatkonna kaudu Berliinis.

Istutamise käigus uuendatakse Riia tänava äärses Raja pargis haljastust, sh võetakse maha väheväärtuslikke puid, peamiselt halvas seisukorras kuuski, et teha kasvuruumi uutele puudele. Istutustööd on kavas teha neljapäeval ja reedel.

Hübriidjalakas on suure haiguskindlusega, kiire kasvu ja kena võraga ning vastupidav ka linnakeskkonnas. Istutatavad puud on 5 meetrikõrgused.

Lisaks puude aktsioonile on Lorbergi firmal kavas korraldada juuni algul 10-päevane rahvusvaheline ratturite retk, mis algab Berliini lähistelt ja kulgeb mööda rahvusvahelist rattateed R1 kuni Peterburini.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga