Home Tunnustus TARTU AASTA TEGU I Linnapea: see mõjutab väga paljusid linlasi
TARTU AASTA TEGU I Linnapea: see mõjutab väga paljusid linlasi

TARTU AASTA TEGU I Linnapea: see mõjutab väga paljusid linlasi

Tartu Linnavalitsuse ja ajalehe Tartu Postimees ühisel konkursil “Tartu aasta tegu 2021” hääletasid tartlased lõppeva aasta tähtsaimaks teoks Riia-Vaksali liiklussõlme ehituse.

Tänasel tunnustusüritusel Raekoja platsi valguskülas tänasid Tartu linnapea Urmas Klaas ja Tartu Postimehe peatoimetaja Rannar Raba nii Riia-Vaksali liiklussõlme valmimisega seotud inimesi kui ka teisi 2021. aastal silma paistnud tegude tegijaid, keda tartlased aasta teo konkursil kõrgelt hindasid.

Riia-Vaksali ristmiku rekonstrueerimist alustati 2020. aasta aprillis ja see avati 9. detsembril 2021. Tartu ühe tihedama liiklusega ristmiku rekonstrueerimise eesmärk oli muuta piirkond kergliiklejatele ohutumaks ja mugavamaks ning suurendada ristmiku läbilaskevõimet. Kahele poole Riia tänavat ehitati kergliiklustunnelid, rekonstrueeriti sõidutee ja teed ületav raudteeviadukt, mille kõrvale ehitati kergliiklejatele mõeldud Vaksali sild.

Linnapea Urmas Klaasi sõnul andsid linlased just seda objekti aasta teoks valides hinnangu, kui tähtis uuenenud liiklussõlm nende jaoks on. “Riia-Vaksali liiklussõlm on üks viimase kümnendi olulisemaid tee-ehitusobjekte Tartus. See mõjutab väga paljusid linlasi, eriti just jalakäijaid ja rattureid, kes saavad nüüd mugavalt ja turvaliselt seda väga tiheda liiklusega ristmikku läbida. Liiklussõlm on pälvinud tähelepanu ka ainulaadse tunnelite ehitamise tehnoloogia ja atraktiivse väljanägemise tõttu,” lisas linnapea.

Tartlased pidasid 2021. aasta tähelepanuväärsemateks tegudeks veel: Tartu vaktsineerimiskeskus, Ula lumebaar, iganädalased uuringud koroonaviiruse sisaldusest reovees, Julia Beljajeva kuldmedal Tokyo olümpiamängudelt, Raatuse tervisekeskus, Tartu Ronimisministeerium, uued kohvikud Emajõe ääres, isejuhtiv buss esimest korda liinil (linnamuuseumi ja ERM-i vahel), Eesti esimene päikeseauto Solaride, Tartu Uue Teatri etendus “Serafima ja Bogdan”.

Kokku anti üle 4500 hääle. Tartu Linnavalitsuse ja Tartu Postimehe eestvedamisel valiti Tartu aasta tegu 24. korda.