Avaleht Eesti elu Tartu Linnaraamatukogu lugejad saavad tellida raamatud nutikappi
Tartu Linnaraamatukogu lugejad saavad tellida raamatud nutikappi

Tartu Linnaraamatukogu lugejad saavad tellida raamatud nutikappi

Tartu Linnaraamatukogu õuel Kompanii tänaval on töökorda seadistatud tasuta laenutuskapp, mis teeb võimalikuks kontaktivaba laenutuse ja tellitud teavikute kättesaamise ööpäevaringselt.

Esialgu on raamatukogu õuel jalgrattaparkla kõrval paiknevas rohelises targas kapis 42 laegast, aga kui huvi laenutuskapi vastu on suur, saab kapile mooduleid juurde tellida. Kapil on olemas ka tagastusfunktsioon. Tarka kappi jõuavad e-kataloogi ESTER kaudu tellitud raamatud.

Kataloogis on nähtav uus tellimispunkt Tartu LR Tark kapp (Kompanii 3 õues), mis tuleks valida, kui raamatuid tahetakse kätte saada laenutuskapist. Ka leti juures teenindaja kaudu raamatut tellides saab kättesaamiskohaks märkida Targa kapi.

Sarnaselt teiste tellimustega tuleb kõigepealt ära oodata e-kirjaga saabuv teade, et tellitud raamat ootab lugejat. Pärast seda võib raamatule järele tulla. Tellimuse kättesaamiseks (kapiukse avamiseks) tuleb sisestada ID-kaart või skaneerida lugejapileti või Tartu linna õpilaspileti triipkood ning järgida juhiseid kapi ekraanil.

Tellitud raamatuid hoitakse kapis kolm päeva alates teate saamisest. Tagastamistähtajaga sedeli saab trükkida kapi printerist.

Nutikapi hankeks eraldas Tartu linnavalitsus 33 600 eurot eelmise aasta sügisel. Kapp valmis Poolas ja selle paigaldas aktsiaselts Hansab.

Tartu ülikooli raamatukogu fuajees on taoline kapp 2018. aastast. Tallinna Ülikooli akadeemilise raamatukogu ja rahvusraamatukogu laenutuskapid asuvad sarnaselt linnaraamatukogu omale õues ja neid saab kasutada ka raamatukogu kinnioleku ajal.