Avaleht Haridus Tartu plaanib parandada erivajadustega laste õpitingimusi
Tartu plaanib parandada erivajadustega laste õpitingimusi

Tartu plaanib parandada erivajadustega laste õpitingimusi

Kroonuaia kooli pere võib 2023. aasta sügisest saada oma vajadustele vastava koolimaja Ploomi tänaval.

Volikogu otsustas osaleda projektis, mille eesmärk on Kroonuaia koolile kaasaegse ja erivajadustega laste õpetamiseks sobiva õppekeskkonna loomine. Selleks on aastaks 2023 plaanis täielikult rekonstrueerida Ploomi tn 1 lasteaiahoone, mida praegu kasutatakse peamiselt remondis koolide asenduspinnana.

Kroonuaia kooli Puiestee 62 maja ruumilahendus suurte klasside ja kõrgete treppidega ning tiheda liiklusega tänava ääres asuva hooviga pole kooli tegevuseks sobiv. Seevastu Ploomi tänava hoone on vaikses elurajoonis ja suure õuealaga ning sinna on võimalik ehitada väiksemad klassiruumid.

Ploomi tänava hoone rekonstrueerimiseks loodetakse saada 2,5 miljonit eurot riiklikust hariduslike erivajadustega õpilastele suunatud põhikoolidevõrgu korrastamise meetmest. Sama palju lisab linn.

Ühtlasi osaleb Tartu erivajadustega õpilaste tavakoolides õppimise soodustamiseks väikelahendusi pakkuvas projektis, mille toel soovitakse teha mitmeid ruumikohandusi Tamme koolis, Annelinna gümnaasiumis, Mart Reiniku koolis ja Forseliuse koolis.

Põhjalikult renoveeritav Annelinna gümnaasium võib projektirahaga saada kaks lifti ja sisustatud väikeklassid. Lift rajatakse ka Tamme ja Forseliuse koolidesse, viimasesse ka väikeklassid. Mart Reiniku kooli Riia 25 hoones on kavas rekonstrueerida kõrgete lagedega koridorid, et parandada akustikat ja sellega tähelepanuhäirete ja keskendumisraskustega laste õppetingimusi.

Projekti heakskiitmisel saab linn sihtasutuselt Innove veidi üle 719 000 euro. Linna osalus on ligi 127 000.