Avaleht Haridus Tartu ülikool hakkab koolitama humanitaaridest IT-analüütikuid
Tartu ülikool hakkab koolitama humanitaaridest IT-analüütikuid

Tartu ülikool hakkab koolitama humanitaaridest IT-analüütikuid

Tartu ülikool hakkab koolitama humanitaaridest IT-analüütikuidTartu ülikooli ühiskonnateaduste instituut avab sügisest uue magistriõppekava „Info- ja teadmusjuhtimine“. Tööandjate probleemipüstitustest lähtuvad õppeülesanded tagavad tugeva IT-analüüsil ning sotsiaal- ja infoteadustel põhineva praktilise hariduse. Tööturule on sellise haridusega inimesed väga oodatud.

Info- ja teadmusjuhtimise magistrikaval saab üliõpilane spetsialiseeruda mäluasutuste või kommunikatsiooni suunale. Laia sotsiaalteadusliku põhja annab ülevaade ühiskonna- ja infoteaduste teooriatest, kuid õppekava tuumaks on praktilised IT-analüüsi ja infojuhtimise ained.

Uues õppekavas on ühendatud kolm valdkonda: infotehnoloogia, sotsiaalia ja humanitaaria. TÜ ühiskonnateaduste instituudi meediauuringute professori ja uue magistrikava programmijuhi Pille Pruulmann-Vengerfeldti sõnul on maailmas sarnaseid õppekavu, kuid Eestis on see magistrikava sotsiaal- ja humanitaarteaduste ning infotehnoloogia osade suhtelise võrdsuse poolest esimene.

Professor Pruulmann-Vengerfeldt lisas, et tegemist on õppekavaga, millel on selge praktiline väljund. Õppetöös lahendatavad ülesanded on rakenduslikud ja lähtuvad valdavalt tööandjate probleemipüstitustest.

„Oleme arvestanud sellega, et tänapäeval oodatakse noortelt tööturule sisenedes kogemust, seega püüame neile võimalikult palju praktilisi oskusi koolist kaasa anda. Töötavad spetsialistidki vajavad üha uuenevate nõuetega kursis olemiseks täiendusõpet,“ ütles Pruulmann-Vengerfeldt.

Tulevane info- ja teadmusjuhtimise magister võiks leida tööd erinevate sektorite organisatsioonides, kus on vaja infot kaasaegsete infosüsteemide abil juhtida. Lõpetajate eeliseks on IT-valdkonna terminoloogia ja spetsiifiliste nõuete mõistmine ning hea ühiskonna- ja organisatsioonitunnetus.

„Eestis muutub kogu teabe liikumine järjest enam infosüsteemidekeskseks. Lisaks infosüsteemide programmeerijatele on meil vaja spetsialiste, kes oskaksid ka analüüsida ja mõelda, millist rolli täidab konkreetne infosüsteem nii organisatsioonis kui ka ühiskonnas,“ selgitas Pruulmann-Vengerfeldt õppekava olulisust.

Magistrikaval on võimalik õppida ka töö ja pere kõrvalt, sest õpe toimub sessioonidena ehk kaks korda kuus neljapäevast pühapäevani.

Info- ja teadmusjuhtimise magistrikava alustab 1. septembril 2015. Esimest korda saab uuele õppekavale sisse astuda juba eeloleval vastuvõtuperioodil 22.06–02.07.2015.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga