Avaleht Eesti elu Tartu valgusfestival avatakse Siiri Sisaski ja VJ Alyona Movko audiovisuaalse kontsertiga “Vari”
Tartu valgusfestival avatakse Siiri Sisaski ja VJ Alyona Movko audiovisuaalse kontsertiga “Vari”

Tartu valgusfestival avatakse Siiri Sisaski ja VJ Alyona Movko audiovisuaalse kontsertiga “Vari”

Valguskunsti festival Tartu Valgus ehk TAVA avatakse Eesti Rahva Muuseumis 25. oktoobril kell 21 erakordse muusika ning valguse ja varjude mänguga.
Esitlusele tuleb Siiri Sisaski ja VJ Alyona Movko audiovisuaalne kontsert “Vari”, mis koosneb Uku Masingu luule tekstidele loodud lauludest ja millest osad kõlavad sel õhtul esmakordselt. Lavale astub trio, kuhu lisaks Siiri Sisaskile kuuluvad muusikud Robert Jürjendal (kitarr) ja Peedu Kass (bass).
Arhitektuurse valgustuse ja valguskunsti festivali Tartu Valgus ehk TAVA avapeole eelneva nädala vältel toimuvate valgustusdisaini töötubade tulemusel saavad uue valguslahenduse Tartu Jaani kirik, Mänguasjamuuseum ning Haridus- ja teadusministeerium. Tartu vanalinnas kulgev Valgusrada on avatud festivali publikuprogrammi raames terve nädalavahetuse, 25.-28.10. keskööni. Festivali kava sisaldab lisaks valguskunsti sisenäituseid (24.10-18.11.) ning rahvusvahelist valgustusdisaini ja valguskunsti konverentsi ning valgusmessi (25.-26.10.).
Festivali peakorraldaja Elo Liiv selgitab ettevõtmise eesmärke ja missiooni järgmiselt: “TAVA2018 ei ole lihtsalt meelelahutusüritus, vaid sügava missiooni ning visiooniga ettevõtmine oma ala professionaalidelt, mis soovib anda oma panuse kaasaegse kunsti ning arhitektuuri arengu edule Eestis. Meie fookus on pööratud teadmiste jagamisele, valgusharidusele ja professionaalsele valguskunstile ning disainile. On teada-tuntud fakt, et Eestis puuduvad arhitektuurse valgustuse erialal õppimisvõimalused, seda nii bakalaureuse kui magistrantuuri tasemel. Seetõttu on meil põud spetsialistidest, heast ning huvitavast valgusest linnaruumis. Tartu Valgus pakub teadmisi ja oskusi kohalike omavalitsuste spetsialistidele, enesetäiendust nii kunsti ja disainimaailma professionaalidele kui õpilastele, aga eelkõige valgustavaid elamusi kõikidele tartlastele ja Tartu külalistele.”
TAVA on terviklik, rahvusvaheline, valdkondi ühendav arhitektuurse valgustuse ja valguskunsti festival Tartus, mille eel- ja põhisündmused kestavad kokku 30 päeva. Festivali korraldab MTÜ Valgusklubi koostöös Tartu Linnavalitsusega. Kokku külastab Tartut üle kolmekümne valgustusdisaineri ja valguskunstniku ja ligi 200 konverentsil ja töötubades osalejat üle maailma.