Home Eesti elu Tartus kiiresti kerkinud NET Spordihallis pandi nurgakivi ja peeti sarikapidu
Tartus kiiresti kerkinud NET Spordihallis pandi nurgakivi ja peeti sarikapidu

Tartus kiiresti kerkinud NET Spordihallis pandi nurgakivi ja peeti sarikapidu

Sel sügisel Tartus uksed avava, võrgualasid koondava NET Spordihalli ehitustööd on kulgenud niivõrd jõudsalt, mistõttu toimus täna ainulaadne sündmus – ühe korraga pandi uuele spordikeskusele nii nurgakivi kui toodi alla ka sarikapärg.

Foto: Jassu Hertsmann

„Uuest spordihoonest saab heade tegude koht heade mõtete linnas,“ lausus NET Spordihalli rajamisprojekti eestvedaja, ettevõtja Vallot Mangus. „Hea, kui inimesed spordivad ja ei koorma ennast liigselt muremõtetega üle.“

Tema sõnul on nii Tartus kui sealses piirkonnas vajadus sellise funktsionaalsusega spordihoone järele olemas – alguse sai see idee sulgpalluritelt, hiljem täienes see liivaväljakute rajamise mõttega ning siis ka sellise reketispordialaga nagu padel.

Foto: Jassu Hertsmann

Mangus lisas, et ka Tartu linn oli krundi, kuhu praeguseks on kerkinud NET Spordihall, algselt ette näinud spordi tegemise kohaks. „See mõte oli olnud hea ja nüüd järgnes sellele ka hea tegu,“ tõdes ta.

Tartu linna poolt nurgakivi kapslisse Tartu linna märgi lisanud linnapea Urmas Klaasi sõnul loob uus spordihall uusi võimalusi tartlaste olümpiale jõudmiseks. Linnapea lisas, et senine koostöö NET Spordihalli rajajatega on kulgenud edukalt ja tal on selle üle hea meel.

Nurgakivi ja sarikapärja ühisüritusel osalesid teiste hulgas ka arhitektuuribüroo Kamp Arhitektid ning ehitaja Rand & Tuulberg esindajad. Rõõmsat meelolu aitasid hoida Laulupesa laululapsed.

Foto: Jassu Hertsmann

Nagu nimi NET Spordihall ütleb on tegemist spordihoonega, kus esiplaanil võrguga seotud sportmängud. Oma koha leiavad 12 sulgpalli- ja 6 rannavolleväljakut, samuti saab harrastada rannatennist ja -jalgpalli ning täiesti uue reketialana Tartus padelit. Muuhulgas on olemas ka 15 meetri kõrgune Baltikumi suurim ronimissein, jõu- ja rühmatreeningute saalid ning lasteala.

Pilkupüüdva ja valgusküllase ehitise loomisel on eraldi tähelepanu pööratud kvaliteetsete olmetingimuste pakkumisele. Et keskkonnasõbraliku hoone ülalpidamiskulud püsiks võimalikult madalad, paigaldatakse hoonesse soojustagastusega ventilatsioon, energiasäästlik valgustus ja katusele päikesepaneelid.

Kolmekorruseline NET Spordihall on ehitatud Tartu Annelinna, Ihaste tee ja Emajõe vahelisele maa-alale Väike-Anne kanali äärde. Ehitustööde lõpetamine koos kasutusloa saamisega on kavandatud 1. septembriks 2023.