Home Tunnustus Tartus tunnustati omavalitsuste 2021. aasta tegusid
Tartus tunnustati omavalitsuste 2021. aasta tegusid

Tartus tunnustati omavalitsuste 2021. aasta tegusid

Eile selgusid Tartus Eesti omavalitsuspäeval omavalitsuste 2021. aasta teod.

Seitsme nominendi hulgast valiti võrdsete häältega kaks laureaati, milleks on veebiplatvorm Minuomavalitsus.ee ning omavalitsuspäevade ajaloolise kogumiku koostamine ja välja andmine.

Tartu linnavolikogu esimees Lemmit Kaplinski avaldas heameelt, et tunnustust leidis selline märkimisväärne platvorm nagu Minuomavalitsus.ee, mis hindab, kuidas läheb Eesti 79 kohalikul omavalitsusel. “Avalikust andmebaasist saab igaüks vaadata, kui hästi omavalitsused korraldavad oma teenuseid – seda kõike selleks, et elanikud oskaksid paremini kaasa rääkida kodukoha arengutes ja omavalitsused viiksid teenused ikka uutele ja kõrgematele tasemetele. Juba praegu saan suure rõõmuga tõdeda, et Tartu linn näiteks on üks avatuimaid omavalitsusi Eestis ja Tartu linnavolikogu töö avalikustamisel oleme saavutanud lausa maksimaalsed punktid,” ütles Kaplinski.

Jan Trei, Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor: “Omavalitsuspäev on pika traditsiooniga üritus, mille ajalugu sai sel suvel MTÜ Polis eestvedamisel ka väärikalt kaante vahele pandud. Leian, et seekordsed aasta teo laureaadid on mõlemad väärt tunnustust ja seavad tulevastele kandidaatidele kõrged ootused.”

Omavalitsuspäeva teisel päeval esineb peaminister Kaja Kallas. Sellele järgneb Eesti erakonnajuhtide debatt, kus astuvad üles Indrek Saar, Kristina Kallas, Züleyxa Izmailova, Jüri Ratas, Kaja Kallas, Martin Helme ja Tõnis Lukas.

Eesti VI Omavalitsuspäev toimub 26.-27. augustini V Spa konverentsikeskuses.