Avaleht Kultuur Teadusagentuur ja energia avastuskeskus korraldavad teadusfestivali
Teadusagentuur ja energia avastuskeskus korraldavad teadusfestivali

Teadusagentuur ja energia avastuskeskus korraldavad teadusfestivali

Teadusagentuur ja energia avastuskeskus korraldavad teadusfestivaliEesti Teadusagentuur ja energia avastuskeskus korraldavad tuleva nädala reedel ja laupäeval Eesti esimese õpilaste teadusfestivali, mis on teaduspidu kõikidele peredele, õpilastele, õpetajatele ja teistele teadushuvilistele.

Riikliku õppekava kohaselt peavad kõik 9. ja 12. klasside õpilased tegema praktilise või uurimistöö. Festivalil saab tutvuda 80 parima 2015. aasta õpilaste teadustööde riiklikule konkursile esitatud uurimistööga, mida autorid esitlevad stendiettekannetega.

“Soovime laiale avalikkuse näidata, kui huvitavatel teemadel õpilased koolis uurimusi teevad ja kui põnevaid tulemusi on nad saavutanud,” ütles üritust tutvustanud Terje Tuisk, teadusagentuuri teaduse populariseerimise osakonna juhataja. “Uurimistöö tegemine on suur ja aeganõudev ettevõtmine, mis erineb kõigist muudest ülesannetest, mida noored koolis tegema peavad. On väga kahju, kui selle töö tulemused ei jõua suurema hulga inimesteni. Selleks, et näidata noorte pühendumust ja ideid nii teistele õpilastele ja õpetajatele kui ka kõigile teistele huvilistele, oleme otsustanud festivali korraldada edaspidi iga-aastaselt,” lisas ta.

Ürituse külastajad saavad noortelt uurijatelt teada, millised on mikroobid meie ümber; kas igapäevases hambapastas leidub aineid, mis võiks olla selle kasutaja tervisele kahjulikud; kas spordijookides on ikka sees just need ained, mis pakendil lubatud; millest tegelikult toituvad kormoranid – kas nad ikka on ohtlikud meie kalavarudele; kas ja kuidas saaks ohjeldada orasheina. Aga tutvuda saab ka meie luuletajate debüütluulekogude analüüsi ja sellega, kas meie koolilaste koolikotid on liiga rasked ja milline võib olla selle mõju.

Reedel tulevad oma teadusprojekte tutvustama mitmete koolide algklasside lapsed. Lisaks saab näha teadusteatrite etendusi, osaleda teadustöötubades ning avatud on kõik Energia Avastuskeskuse eksponaadid.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga