Avaleht Eesti elu TEADUSE RAHASTAMINE I Menetlusse võeti eelnõu teaduse rahastamise suurendamiseks
TEADUSE RAHASTAMINE I Menetlusse võeti  eelnõu teaduse rahastamise suurendamiseks

TEADUSE RAHASTAMINE I Menetlusse võeti eelnõu teaduse rahastamise suurendamiseks

Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse kaks eelnõu.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Fraktsiooni 20. mail algatatud teadus- ja arendustegevuse korralduse seaduse täiendamise seaduse eelnõu (198 SE).

Eelnõu näeb ette tagada riigipoolne teadus- ja arendustegevuse stabiilne finantseerimine tasemel üks protsent SKPst.

Seletuskirjas märgitakse, et eelnõu seadusena vastuvõtmisel suureneb kindlus teaduse rahastamisel ning kolme aastaga jõutakse Eesti 2020 tegevuskavas ning Ühiskondlikus kokkuleppes Eesti teaduse ja innovatsiooni arengu kindlustamiseks sätestatud finantseerimise tasemeni. Juhtivkomisjoniks määrati kultuurikomisjon.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Fraktsiooni 21. mail algatatud töötuskindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (199 SE).

Eelnõu näeb ette laiendada töötuskindlustushüvitise saajate ringi töötajatele ja teenistujatele, kes lõpetavad töölepingu või teenistussuhte omal algatusel või poolte kokkuleppel. Sellisel juhul rakendatakse töötuskindlustushüvitise maksmisele 30 kalendripäeva pikkust ooteaega.

Eelnõuga kavandatava muudatuse kohaselt tõuseb töötuskindlustushüvitise määr töötuse esimesel 100. päeval 70protsendini, 101. päevast edasi 50 protsendini töötaja keskmisest töötasust. Juhtivkomisjoniks määrati sotsiaalkomisjon.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga