Avaleht Keskkond TEEME ÄRA I Kaks maailma suurimat keskkonnahiidu sõlmisid koostööleppe
TEEME ÄRA I Kaks maailma suurimat keskkonnahiidu sõlmisid koostööleppe

TEEME ÄRA I Kaks maailma suurimat keskkonnahiidu sõlmisid koostööleppe

Teeme Ära rahvusvahelisel konverentsil möödunud nädalavahetusel allkirjastasid koostööleppe kaks maailma suurimat keskkonnaorganisatsiooni MTÜ Let’s Do It World ja Earth Day, et lahendada maailma prügiprobleem.

“Ajal, mil maailma looduskeskkond vajab jõulisi muudatusi nii prügi ennetamise kui ka olemaoleva prügi likvideerimise vallas, on vaja teha koostööd kõikide sektorite vahel. Meil on rõõm olla Earth Day peamine partner nende üleilmse koristusaktsiooni Great Global Cleanupi ajal, et koostöös positiivseid muutusi jõustada,” ütleb Let’s Do It World president Heidi Solba.

Let’s Do It World tegevjuht Anneli Ohvril tõdeb, et meil ei ole enam luksust omaette koristada. “Me peame tegema koostööd sarnaselt mõtlevate organisatsioonidega nii vaba- kui erasektoris. Prügiprobleem puudutab meid kõiki ja vaid üheskoos saame sellele tähelepanu tõmmata ning leida lahendusi, mis põhinevad ringmajanduslikel mudelitel,” sõnab Ohvril.

Earth Day tähistab tänavu oma 50. tegutsemisaastat ning sel puhul korraldab ta esimest korda globaalse koristusaktsiooni Great Global Cleanup. Koostöös Maailmakoristuspäeva võrgustikuga on eesmärk korjata kokku miljard prügiühikut, koristades puhtaks rohealad, linnad, merede ja jõgede kaldad. Globaalne aktsioon toimub aprilli jooksul.

Üleilmne maailmakoristus leiab aset sel aastal juba kolmandat korda. Kui eelmisel aastal võttis maailmakoristuspäevast osa 21,2 miljonit inimest 180st riigis, siis tänavu rahvusvahelises koostöös oodatakse inimeste arvu kahekordistumist. Maailmakoristus toimub 19. septembril 2020, sel aastal koordineeritakse tegevust taas Eestist asuvast võrgustiku peakorterist.

Teeme Ära konverents tõi kokku maailmakoristuse liidrid üle maailma. Konverentsil keskenduti sellele, kuidas koostöös erinevate sektorite vahel alustada riikides maailmakoristuse tuules muutusi prügiprobleemi lahendamiseks. Teeme Ära konverentsi toimumisele pani muuhulgas õla alla Euroopa Regionaalarengu Fond ja EAS, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Briti Nõukogu ja Balti-Ameerika Vabaduse Fond.

Konverentsi programm on osaliselt ellu viidud tänu Balti-Ameerika Vabaduse Fondi (BAFF) rahastusele. Rohkem infot BAFF-i stipendiumide ja lektorite toetuste kohta leiate, külastades kodulehte www.balticamericanfreedomfoundation.org.

LEAVE YOUR COMMENT

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga