Avaleht Eesti elu Telliskivi loomelinnakus algab noorte leiutajate suvekool
Telliskivi loomelinnakus algab noorte leiutajate suvekool

Telliskivi loomelinnakus algab noorte leiutajate suvekool

Foto: Pixabay

Täna alustab Tallinnas Telliskivi loomelinnakus suvekool Hüppelaud, mis annab juba teist korda tehnoloogiast huvitatud 14-19-aastastele kooliõpilastele võimaluse rahvusvahelise kogemusega mentorite juhendamisel ehitada nädalaga ideest valmis toode või teenus.

MTÜ Eesti 2.0 vedamisel toimuvas suvekoolis saavad kokku 80 õpilast 31 koolist üle Eesti, kes soovivad realiseerida oma ideid alates robot-hernehirmutisest kuni tehistõelisuses toimuva õppeni. Noored hakkavad tööle 5-liikmeliste tiimidena ja neid juhendavad tehnoloogiaettevõtjatest mentorid, kes aitavad õpilastel kaardistada probleeme ning otsida neile praktilisi ja samas loomingulisi lahendusi.

“Hüppelaua eesmärgiks on sisendada noortele, et kõik on võimalik, kui on tahtmine,” ütleb Eesti 2.0 asutaja ja ürituse peamentor Hardi Meybaum. “Möödunud aasta kogemus kinnitas meile, et noored on isegi hoolimata kesisest programmeerimisoskusest väga hakkajad ja projektide lõpptulemused muljetavaldavad. Et sinna jõuda, on kohal meie fantastilised mentorid, et noori toetada, innustada ja aidata.”

Lisaks Meybaumile juhendavad nädalase programmi vältel noori spetsialistid Eesti startup-ettevõtetest nagu TransferWise, Taxify, Startship ja GrabCAD. TransferWise on ka Hüppelaua suurim toetaja, sest kõigilt veebruarikuus Eestisse tehtud ülekannetelt laekunud ülekandetasud kinkis ettevõte Eesti Vabariigi 100. juubeli puhul Eesti 2.0le suvekooli korraldamiseks.

“Me TransferWise’is julgustame uue põlvkonna noori siduma oma karjääri tehnoloogiaga ja Hüppelaua suvekool on selleks suurepärane võimalus. Jagan Eesti 2.0 eestvedajatega sama mõtteviisi — tehnoloogia tundmine aitab maailma paremini mõista ja annab võimaluse midagi olulist korda saata,” ütles Taavet Hinrikus, TransferWise’i kaasasutaja ja Hüppelaua mentor, kes tuleb ka tänavu noortele esinema.

Kommentaarid