Avaleht Keskkond Tere loobub ühekordsetest lusikatest
Tere loobub ühekordsetest lusikatest

Tere loobub ühekordsetest lusikatest

Tere piimatööstus eemaldas sarja Fit toodete kaaned koos plastikust ühekordse lusikaga, millega väheneb tootmises kasutatava plasti kogus 6 tonni jagu.

„Eestlased tarbivad väga palju erinevaid piimatooteid, mis peavad alati värsked olema. Head säilitusomadused on piimatoodete pakendamisel kõige tähtsamal kohal, nende muutmine ja arendamine aga väga keerukas,“ sõnas Tere turundusjuht Katrin Tamm. „Fiti kohta andsid meile väga palju tagasisidet nende toodete tõelised fännid, kellel olid koju kogunenud suured virnad ühekordseid lusikaid. Otsustasime plastiku vähendamisega seotud plaane alustada just nende lusikate eemaldamisega.”

„Kutsume inimesi üles oma lusikat kaasas kandma, kuid oleme poodidesse välja pannud ka taaskasutatavast materjalist rohelised lusikad, mida tarbijad saavad vajadusel tasuta kaasa haarata,“ lausus Katrin Tamm. „Kõik Tere tooted peavad olema võimalikult tarbija- ja loodussõbralikud. See tagab jätkusuutliku ja keskkonnasõbraliku tootmise ning puhta ja tervisliku tuleviku.”

Aastaks 2030 plaanib Tere piimatööstus kasutada toodete pakendamisel vaid taaskasutatavaid materjale.

Ettevõtte Jõhvis, Põlvas ja Viljandis asuvad piimatööstused varuvad iga päev 500 tonni piima.