Home Eesti elu TERVE SAAREMAA I Saaremaa endine vallavanem tegi vägeva comebacki
TERVE SAAREMAA I Saaremaa endine vallavanem tegi vägeva comebacki

TERVE SAAREMAA I Saaremaa endine vallavanem tegi vägeva comebacki

Saaremaa vallas võitis valimisliit “Terve Saaremaa”. Valimisliidule anti kokku 3704 hääl. Teiseks tuli Reformierakond 2924 häälega. Endine vallavanem tegi valimistel vägeva comebacki 1040 häälega.

VAATA, KES VALIMISLIIDUS KANDIDEERISID!

 

LOE MADIS KALLASE KIRJA FACEBOOKIS VALIJATELE VALIMISTE EEL! 

Head saarlased!

Ma ei ole teinud siia postitusi neli aastat ja olen kuulnud, et vahepeal isegi Facebook ei töötanud. Aga minu jaoks on just täna õige aeg uuesti Teile kirjutada ning oma mõtteid jagada. Julgen arvata, et järgmise postituseni jõuan kiiremini kui 4 aasta pärast.
Kui ma 2020. aasta kevadel sattusin koroona kriisi keskmesse, siis ma kordagi ei kaotanud usku sellesse, et me tuleme sellest kriisist üheskoos välja. Tänaseks võib nii öelda küll aga juba on uued viiruse lained meid piiramas. Kindlasti on eelmisesse kevadesse jäänud ka palju kaotusi ning suurt valu – mina omalt poolt vabandan veelkord Teie ees. Ei möödu nädalatki kui 2020 aasta märtsikuu minule ei meenuks.

Otsuse, mille me eelmisel kevadel tegime ja mille eest mina juhina vastustasin, ei olnud õige ning see tingis ka minu taandumise. Vahepealne periood on andnud aega piisavalt järele mõelda ja omandada ka uut vaadet ning ideid Saaremaa valla jaoks. Nii see kriitiline aeg eelmisel kevadel kui ka hilisem aeg kõrvaltvaatajana on andud väga ausa ja otsekohese pildi ette muuhulgas ka sellest, et kes on kes ning kes raskel hetkel toetas ja kes …

Kui saarlased mind toetavad ning minu eelmise korra toetust oma häälega ka sellel korral kinnitavad, et siis ma tahaksin tulla tagasi ja koos tugeva meeskonnaga taas aidata Saaremaad vedada!

Põhjuseid oma otsuse tegemises on mitmeid:

1. Ma armastan Saaremaad ning mida rohkem ma viimase pooleteise aasta jooksul Tallinna vahet sõitsin või lendasin, seda rohkem selles ka veendusin. Kuigi minul on hetkel Tallinnas motiveeriv töö ja suurepärased juhid ning kolleegid ehk et miski mind tegelikult ei lükka sealt eemale, on teiselt poolt Saaremaa tõmme siiski väga tugev.
2. Minule meeldis vallavanema töö. See oli raske aga mulle meeldis inimestega suhelda ja nende muredele lahendusi leida. Mulle meeldis erinevaid külasid külastada ja piirkonna inimestega kohtuda. Mulle meeldis vaadata ning toetada meie keskuse Kuressaare arenguid.
3. Üha rohkem olen veendunud ka selles, et poliitik ma ei ole. Ma lihtsalt ei soovi iganädalaselt Facebookis midagi arvata või kommeteerida, et selle läbi üha rohkem pildis olla. Ma ei soovi Facebookis või leheveergudel ka erinevate inimestega vaielda, et nii oma olemasolust pidevalt teada anda. See ei ole minu jaoks.
4. Mulle ei meeldi lindilõikamised ja proovisin seda vallavanemana niivõrd palju vältida kui võimalik. Kui midagi sai valmis on suurepärane aga kohe oli soov liikuda juba järgmiste tegevusteni ning klassikaline avamine sinna võrrandisse minu jaoks ei kuulunud. Samas vahest tuli asutuste initsiatiivil ka seda teha.
5. Ma ei ole suutnud olla kuidagi osa ka sellest meeletust tänavakampaaniast. Bännerid, plakatid, kandidaatide piltidega kaubikud – see on midagi sellist, mis on vist poliitika osa aga mina seda hinnata ei oska.
6. Ma ei tunne ennast mugavalt ka Auriga ekraanil. Sama on ka erinevate kampaania meenetega ja nende jagamisega. Jah, midagi suudan teha aga tõeliste poliitikute tasemele kaubanduskeskuste ees kampaaniat tegema ma kuidagi ei küündi.
7. Mulle meeldis vallavalitsuse, kui ametiasutuse ülesehitamine ning leida koostöös alati parimaid mudeleid süsteemi toimimiseks ning ka raskete ostuste tegemiseks. Arutada valla teenistujatega, hallatavate asutuste juhtidega, ettevõtjatega ja kõigi teistega uusi lahendusi ning alati ühe eesmärgi nimel- mis on parim saarlastele ja Saaremaale.
8. Mulle väga meeldib töötada Saaremaa heaks vallavanemana ja linnapeana aga mitte poliitikuna. Kui nii saab, siis mina olen valmis. Kogenumana ja värske energiaga!
9. Kõige rohkem on minu tänast otsust mõjutanud viimase kuu tagasiside inimestelt ja arvamusavaldused lehtedes, olgu need siis meeldivalt toetavad või alusetult süüdistavad. Kui südametunnistus on puhas ja teed asju vaid saarlaste hüvanguks, siis nii see otsus on vaikselt küpsenud. Päris küpseks sai see otsus minu jaoks vaid paar päeva tagasi ja seda peale vestlusi minu jaoks oluliste inimestega.

Kirjutasin ja käitun nii nagu mõtlen ka aastal 2021. Eelmisel korral andis minu toetuseks hääle üle tuhande saarlase ja olen selle eest siiani ülimalt tänulik. Kui arvate ka nüüd, et ma väärin Teie häält ja toetust, siis see on suurim motivaator – tunnetada rahva suurt toetust on iga kandidaadi suurim õnn ja kannustaja oma igapäevast tööd tehes. Ma ei tea, kuidas läheb nüüd aga ühte võin ma lubada, et inimesena olen ma täpselt see sama, kes 2017 aastal. Kui mina ja meie nimekiri sellel korral sellist toetust Teilt ei peaks saama, siis nii on ja Saaremaa minu südamest kusagile ei kao. Saaremaal sündinuna sa oled saarlane ja jääd alatiseks saarlaseks, juhtugu ümber mis tahes.

Jaga, laigi või vihka aga ära jää ükskõikseks! Aitäh!

Heade soovidega,
Madis